Silesion.PL

serwis informacyjny

TAURON 1. Liga to Liga Mistrzów Świata

TAURON 1. Liga to Liga Mistrzow Swiata

TAURON 1. Liga to Liga Mistrzow Swiata

Sezon 2021/2022 TAURON 1. Ligi zapowiada się pasjonująco. Wielu graczy z doświadczeniem z PlusLigi a nawet reprezentacji Polski zdecydowało się na występy w drużynach zaplecza elity. Na dodatek, w drużynie SMS PZPS Spała zagra aż dziesięciu mistrzów świata z niedawno zakończonego czempionatu w Iranie. Złota drużyna trenera Michała Bąkiewicza debiutuje już w najbliższą środę starciem z MKS-em Będzin.

Aż dziesięciu młodych graczy ze złotej dwunastki z Teheranu powalczy na boiskach TAURON 1. Ligi w sezonie 2021/2022. Drużynę SMS Spała, która jest beniaminkiem, poprowadzi trener mistrzów świata do 19 lat Michał Bąkiewicz. – Przede wszystkim TAURON 1. Liga będzie w tym roku bardzo silna, z naszej perspektywy to będą niezwykle wymagające rozgrywki – mówi trener SMS-u. – Będziemy mogli skonfrontować się z zespołami zdecydowanie bardziej doświadczonymi i z pewnością silniejszymi fizycznie. Dla rozwoju naszej grupy będzie to sezon bardzo istotny i przede wszystkim liczę na to, że się będziemy bić, walczyć o każdą piłkę. Mamy też swoje atuty i wierzę w to, że będziemy mogli z meczu na mecz je pokazać. Jest to najlepsza droga dla tych młodych chłopaków, by móc się rozwijać szybciej, zarówno indywidualnie, jak i jako drużyna. Będzie to mega pozytywne doświadczenie, którego moi gracze do tej pory nie przeżyli. Nie możemy się już doczekać startu rozgrywek – dodaje.

Młodzi siatkarze ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, poza rywalizacją z wieloma doświadczonymi i starszymi rywalami w TAURON 1. Lidze, będą się jeszcze mierzyć z nauką w liceum. – Nasz dzień będzie wyglądał tak, że wstajemy rano na śniadanko, mamy ograniczone godziny posiłków – opowiada o planie dnia Kamil Szymendera. – Najczęściej jemy o 7.30, bo od ósmej ruszają lekcje. Potem trening na siłowni, wracamy na obiad. Po nim lekcje i popołudniowy trening. Mam nadzieję, że zaskoczymy parę osób naszą grą w TAURON 1. Lidze, dobrymi wynikami. Na boisku będzie walka, każdy z nas wie, po co tu jest. Naszą drużynę charakteryzuje to, że się nie boimy, mimo świadomości, że po drugiej stronie będą rywale dużo bardziej doświadczeni i dobrze grający. Chcemy pokazać, że powalczymy z każdym, nieważne jak rywal będzie mocny – dodaje przyjmujący SMS PZPS.

Tych doświadczonych i mocnych rywali nie zabraknie w tym sezonie, bowiem kolejny raz pod skrzydłami Polskiej Ligi Siatkówki, zaplecze PlusLigi rośnie w siłę. – To był jeden z naszych głównych celów, gdy przejmowaliśmy zarządzanie TAURON 1. Ligą – podkreśla Artur Popko, prezes zarządu PLS S.A. – Liga rozwija się w doskonałym kierunku, mamy kilka naprawdę głośnych transferów, mnóstwo zdolnej młodzieży, a gracze z pierwszej ligi coraz częściej trafiają po sezonie do PlusLigi. Chcemy dalej rozwijać te rozgrywki, myślę że także udział naszych młodzieżowych mistrzów świata w tym sezonie sprawi, że wzrośnie zainteresowanie rozgrywkami, a oni zyskają wiele i w przyszłości będą zasilać szeregi kolejnych biało-czerwonych drużyn – dodaje.

Przed sezonem 2021/2022 do TAURON 1. Ligi faktycznie trafiło wielu solidnych ligowców z przeszłością w PlusLidze, jest także wielu ciekawych graczy z zagranicy oraz zdolna młodzież. We Wrocławiu zagrają były reprezentant Polski Grzegorz Bociek czy doskonale znany u nas Czech Lukas Tichaczek, w MKS-ie Będzin pozostał Bartosz Gawryszewski, w Bielsku-Białej zagra dwóch graczy z USA, do Bydgoszczy przyszedł Igor Yudin, w Częstochowie na ławkę trenerską wróciła legenda reprezentacji Polski – Piotr Gruszka. Tak ciekawych ruchów transferowych na zapleczu PlusLigi nie było jeszcze nigdy w historii.

Cieszymy się, że szansę rozwoju dostają młodzi gracze ze Spały. Ich występy na pewno przydadzą tej lidze kolorytu a nam wszystkim pozwalają wierzyć, że skutecznie wychowujemy kolejne pokolenia biało-czerwonych gwiazd – dodaje prezes Popko.

TAURON 1. Liga sezonu 2021/2022 rozpocznie się w środę 22 września, o godz. 17, meczem SMS PZPS Spała kontra spadkowicz z PlusLigi – MKS Będzin. Zapowiada się interesujący pierwszy test dla złotej drużyny trenera Bąkiewicza.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024