Silesion.PL

serwis informacyjny

Król strzelców Serie A czy głośny transfer? Bukmacherzy typują przyszłość Krzysztofa Piątka

Bukmacherzy typują przyszłość Krzysztofa Piątka

Król strzelców Serie A czy głośny transfer?
Supersnajper z Polski strzeli w tym sezonie co najmniej 18 goli, co nie wystarczy do zdobycia korony króla strzelców ligi włoskiej. Jeśli zimą zmieni klub, to faworytem do jego pozyskania będzie Napoli – wynika z analiz ekspertów legalnego bukmachera TOTALbet.
23-latek ma za sobą piorunujący początek sezonu, dzięki któremu znalazł się na ustach piłkarskiej Europy. Latem zamienił Cracovię na włoską Genoę, dla której strzela jak na zawołanie. W pierwszych 7 ligowych meczach trafiał do siatki za każdym razem, zdobywając łącznie aż 9 bramek. Zatrzymał się dopiero w ostatni weekend, nie znajdując sposobu na pokonanie Wojciecha Szczęsnego z Juventusu.

Gdzie zagra Krzysztof Piątek?

Dzięki znakomitej formie nazwisko Polaka wymienia się w kontekście transferu do największych klubów. Barcelona, giganci Serie A, a może kierunek brytyjski? Spekulacji na temat przyszłości napastnika nie ma końca. Zakłady na to, gdzie w najbliższym okienku trafi Piątek, przyjmuje legalny bukmacher TOTALbet. Zdaniem analityków, najbardziej prawdopodobnym jest, że zawodnik zostanie w Genui przynajmniej do lata – kurs na to, że zimą nie zmieni klubu, wynosi 1.35.

Krzysztof Piątek (fot. Getty/Twitter)

Jeśli jednak do transferu miałoby dojść już zimą, bukmacherzy typują, że najbliżej pozyskania Piątka będzie Napoli (kurs 7.0). W kręgu potencjalnie najbardziej zainteresowanych klubów wymieniają też słynną Barceloną (10.00), a także AC Milan, Chelsea i West Ham (po 12.00). Za każdą złotówkę postawioną na transfer Polaka do Juventusu i Romy można zarobić 15 zł (minus podatek), a za jego przejście do PSG – 20 zł.

Nie wydaje się, aby Krzysztof Piątek mógł opuścić Genoę już zimą. Z drugiej strony, nie można zapominać o doniesieniach włoskiej prasy, iż Napoli złożyło oficjalną ofertę, czy też o realnym zapotrzebowaniu Chelsea na pozycji środkowego napastnika. Kilku kwestii możemy być pewni – nazwisko polskiego napastnika mają w swoich notesach dyrektorzy sportowi oraz skauci wszystkich czołowych klubów w Europie, Genoa zarobi na piłkarzu wielokrotność wydanej kwoty, a najpóźniej latem powinien zostać pobity rekord kwoty zapłaconej za polskiego piłkarzaprzewiduje Arkadiusz Ciołek, bukmacher TOTALbet.

Najwięcej zarobić można obstawiając, że Piątek wróci do Cracovii, aby uratować swój były klub przed spadkiem. Bukmacher ustalił kurs na to zdarzenie na poziomie 1000:1.

Ile goli strzeli „Bomber z Polski”?

Kibice mogą również typować, ile goli Piątek strzeli w całym sezonie ligowym. Zdaniem bukmacherów, będzie ich więcej niż 17 (kurs 1.8). Kurs na to, że Piątek strzeli ich mniej, wynosi 1.9.

Ci, którzy wierzą, że Polak zdobędzie w tym sezonie przynajmniej jednego hat-tricka, mogą postawić to zdarzenie po kursie 7.50. Jeszcze więcej można zarobić obstawiając, że Piątek w swoim pierwszym sezonie na Półwyspie Apenińskim sięgnie po koronę króla strzelców Serie A – kurs wynosi 15.00.

Bukmacherzy wyżej oceniają tu szanse m.in. Cristiano Ronaldo. Kibice mogą obstawiać, który z nich strzeli więcej goli, uwzględniając handicap, czyli startową przewagę 8,5 gola na korzyść Piątka. Kurs na wygraną Portugalczyka wynosi 1.8, a wygrana Polaka w tej rywalizacji wyceniana jest na 1.9.

Polacy w Serie A

W ofercie TOTALbet znajdują się również kursy na zdarzenia dotyczące innych Polaków występujących w Serie A. Bukmacherzy oceniają, że Mariusz Stępiński strzeli co najmniej 7 goli (1.75), a Piotr Zieliński pokona bramkarzy przynajmniej sześciokrotnie (1.8). Przewidują też, że Łukasz Skorupski obroni więcej rzutów karnych niż Wojciech Szczęsny. Kurs na zwycięstwo pierwszego wynosi 1.48, a drugiego – 2.45.

***

TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. to legalny polski bukmacher, utworzony w 2017 roku. Jest częścią holdingu Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych, do którego należy także Grupa ZPR Media. Spółka TOTALbet Zakłady Bukmacherskie działa w oparciu o zezwolenie Ministerstwa Finansów z marca 2018 roku, oferując możliwość zawierania zakładów wzajemnych w Internecie. Ambasadorem marki jest Andrzej Twarowski, komentator nc+ i jeden z najpopularniejszych dziennikarzy sportowych w kraju.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author