Silesion.PL

serwis informacyjny

Komunikat WKS Śląsk Wrocław w sprawie wynagrodzeń

WKS Śląsk Wrocław informuje, że w okresie zawieszenia rozgrywek PKO Ekstraklasy przyjęto zasady redukcji wynagrodzeń pierwszej drużyny zgodne z uchwałą Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA.

W marcu, po decyzji o wstrzymaniu rozgrywek ligowych i w konsekwencji nagłej utracie możliwości uzyskiwania przychodów przez klub, piłkarze Śląska zaakceptowali rozwiązanie przejściowe, jakim było zamrożenie części ich zarobków. W geście solidarności zgodę na obniżenie swoich pensji wyrazili również wszyscy pracownicy klubu.

Mając na uwadze dynamiczny rozwój zagrożenia epidemicznego w kraju, kolejnym krokiem pozwalającym na utrzymanie klubowi płynności finansowej było wprowadzenie programu czasowej redukcji wynagrodzeń. Opiera się on na zasadach przyjętych przez Radę Nadzorczą Ekstraklasy SA.

W pierwszym etapie zawodnicy WKS-u zostali szczegółowo zapoznani z obecną sytuacją ekonomiczną spółki oraz perspektywą funkcjonowania klubu w obliczu wielomiesięcznej walki z koronawirusem. W trosce o przyszłość Śląska Wrocław, zdecydowana większość piłkarzy zaakceptowała porozumienie z klubem, przyjmując warunki tymczasowej obniżki pensji.

– Wspólnie mierzymy się z tą nadzwyczajną sytuacją, dlatego dziękuję tym zawodnikom za zrozumienie i kolejną oznakę solidarności z klubem. Szczególnie chciałbym podkreślić rolę, jaką w tym złożonym procesie odegrała rada drużyny oraz piłkarze silnie związani ze Śląskiem, noszący w przeszłości kapitańską opaskę: Krzysztof Mączyński, Piotr Celeban, Wojciech Golla, Mariusz Pawelec i Kamil Dankowski. Swoim zaangażowaniem w czasie naszych rozmów potwierdzili, co oznacza „bycie liderem”, nie uciekając w tym trudnym momencie od odpowiedzialności – zaznacza Piotr Waśniewski, prezes zarządu Śląska Wrocław.

Zasady czasowej redukcji zarobków zaakceptowali także wszyscy członkowie sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny wrocławskiego klubu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024