Silesion.PL

serwis informacyjny

Kamil Jóźwiak odchodzi z Lecha. Zagra w Derby z Bielikiem i Rooneyem.

W środę rano Lech Poznań oficjalnie poinformował, że Kamil Jóźwiak związał się z angielskim Derby County, którego zawodnikami są miedzy innymi Krystian Bielik i Wayne Rooney. Wychowanek Kolejorza w środę rano podpisał czteroletni kontrakt z klubem występującym na zapleczu Premier League.

Jóźwiak przeniósł się do Lecha w połowie 2011 roku z UKP Zielona Góra. Początkowo grał w zespołach młodzieżowych, w sezonie 2015/16 zadebiutował w ekstraklasie w barwach Kolejorza. Spędził także trzy miesiące na wypożyczeniu w GKS-ie Katowice. To tam rozpoczęła się znajomość Jóźwiaka z selekcjonerem reprezentacji Polski, Jerzym Brzęczkiem. W sumie na tym poziomie wystąpił 104 razy i strzelił 15 goli.

Kamil był ważnym ogniwem naszego zespołu. Każdym występem pokazywał drzemiący w nim wielki potencjał, a przez ostatnie lata poczynił ogromny progresprzyznaje Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha Poznań. – Byliśmy świadomi, że przyjdzie taki czas, kiedy będziemy musieli podać sobie ręce. “Józiu” chce zrobić kolejny krok w swojej karierze, a my dziękujemy mu za wszystko, co zrobił dla zespołu. Życzymy mu powodzenia. Mamy nadzieję, że nasze drogi jeszcze się przetną – dodaje

Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem” – powiedział telewizji klubowej RamsTV w swoim pierwszym wywiadzie jako gracz Derby. „To kolejny krok w mojej karierze i jestem bardzo podekscytowany i szczęśliwy. Wiem trochę o Derby, oglądałem mecze, bo wiedziałem o zainteresowaniu mną w grudniu. Widziałem kilka meczów i znam Krystiana Bielika, jest moim przyjacielem, rozmawiałem z nim i powiedział, że to byłby dla mnie dobry krok.

Dodał: „ Wielokrotnie rozmawiałem z Krystianem i znam go od 14 roku życia. Powiedział mi, że trener chciał mnie tutaj i że zespół też mnie potrzebuje.Mam nadzieję, że pomogę drużynie w sezonie i będziemy walczyć o awans do Premier League.”

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023