Silesion.PL

serwis informacyjny

Jan Grzesik podpisał kontrakt z Wartą Poznań

25-letni obrońca Jan Grzesik podpisał we wtorek kontrakt do końca sezonu 2021/22 z opcją przedłużenia o kolejny rok i trafił do Warty Poznań na zasadzie transferu definitywnego z ŁKS Łódź. W barwach łódzkiej drużyny rozegrał w minionym sezonie 30 spotkań w Ekstraklasie. W ekipie “Zielonych” będzie występował z numerem 2.

Przyjście Jana Grzesika to zapowiadane wcześniej, drugie wzmocnienie na pozycji prawego obrońcy – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf. – Zdecydowaliśmy się na pozyskanie tego piłkarza, ponieważ uważamy, że to właśnie ta pozycja była najsłabiej obsadzona w zespole.

Jan Grzesik w październiku skończy 26 lat. Pochodzi z Olesna i jest wychowankiem klubu Małapanew Ozimek. Jako nastolatek trafił do drużyn juniorskich Legii Warszawa i w barwach stołecznego klubu rozegrał kilka spotkań w Młodej Ekstraklasie. Potem występował w Zagłębiu Sosnowiec, Nadwiślanie Góra, Siarce Tarnobrzeg, z której w 2018 roku przeniósł się do ŁKS Łódź. Rok temu awansował z nim do Ekstraklasy i był podstawowym zawodnikiem beniaminka. Wystąpił w 30 meczach, a najlepszy występ zanotował przeciwko Koronie Kielce. ŁKS wygrał 4:1, a Jan Grzesik strzelił gola na 3:1 i zanotował asystę przy ostatniej bramce.

Chyba każdy zawodnik chce grać na najwyższym poziomie w Polsce. Moje ambicje nie różnią się tu w żaden sposób od planów innych piłkarzy w kraju – mówi nowy gracz „Zielonych. – Drugi ważny powód to szatnia zespołu. Słyszałem, że Warta Poznań jest taką drużyną, w której wszyscy razem ze sobą bardzo dobrze funkcjonują, a Ja jestem takim typem człowieka, który lubi dobrą atmosferę w szatni.

– Najważniejsze zadanie, jakie mamy zadanie do wykonania, to utrzymanie zespołu w Ekstraklasie – uważa Jan Grzesik i dodaje: – Będę chciał pomóc drużynie w osiągnięciu tego celu, dodać jak najwięcej jakości ze swojej strony. Będę próbował zdobywać bramki, zbierać asysty i być wartością dodaną do zespołu Warty Poznań, a nie tylko jej członkiem.

Jan Grzesik to już siódmy nowy zawodnik w zespole trenera Piotra Tworka. Po awansie do PKO Ekstraklasy kontrakty z Wartą Poznań podpisali: bramkarz Daniel Bielica, obrońca Mateusz Spychała, pomocnicy Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik i Michał Kopczyński oraz napastnik Mateusz Kuzimski.

Fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024