Silesion.PL

serwis informacyjny

Jak skutecznie obstawiać tenis ziemny w zakładach bukmacherskich?

Doświadczeni typerzy uwielbiają obstawiać tenis ziemny. Głównym powodem jest możliwość szybkiego zarobku. W odróżnieniu od piłki nożnej w tym przypadku musi wygrać zawodnik A lub B. Nie ma możliwości remisu. Warto również zauważyć ile odbywa się spotkań w ciągu dnia. Niekiedy liczba ta porównywalna jest do liczby meczów z piłki nożnej. To kolejna wielka zaleta obstawiania tenisa ziemnego.

Być może sport ten nie jest sportem narodowym w wielu krajach, ale wśród typerów zajmuje miejsce na podium. To sprawiło, że u większości bukmacherów oferta na tenis ziemny jest niezwykle szeroka. Obstawimy nie tylko te najbardziej prestiżowe turnieje, ale również te mniejsze, gdzie najczęściej można zarobić spore pieniądze, szczególnie obstawiając zakłady na żywo. Jeśli dopiero zaczynasz typować i nie interesuje Cię piłka nożna warto byś zainteresował się właśnie tym sportem. Tym bardziej, że spotkania rozgrywane są przez cały rok. Na co zwrócić uwagę, by skutecznie obstawiać tenis ziemny? Oto cenne wskazówki, które ułatwią Ci analizę spotkań.

 1. Wybierz odpowiedniego bukmachera.
  Co dokładnie kryje się pod tym hasłem? Otóż każdy bukmacher posiada w swojej ofercie tenis ziemny. Wydaje się zatem, że gdziekolwiek założymy konto będzie dobrze. Niekoniecznie. Należy zapoznać się regulaminem jak dana firma rozstrzyga krecze, czyli poddanie spotkania przez jednego z graczy. Najlepszym rozwiązaniem będzie zwrot naszego kuponu. Z biegiem czasu zauważysz, że taka opcja jest najlepsza. Niemiłe jest bowiem zaskoczenie, kiedy obstawiamy wygraną gracza po długiej i wnikliwej analizie, a ten okazując niechęć do dalszej gry po prostu kończy spotkanie. Dzięki zapoznaniu się z tą kwestią możemy więcej czasu poświęcić na szukaniu najwyższego kursu.
 2. Wybierz dobrą stronę ze statystykami.
  Liczby odgrywają podczas analizy niezmiernie dużą rolę, dlatego warto znaleźć odpowiednie strony, na których znajdziemy rzetelne statystyki. Godnymi polecenia z pewnością będą: www.tennisexplorer.com, www.atpwolrdtour.com czy strony turniejowe. Co na nich znajdziemy? Praktycznie wszystko co niezbędne do skutecznej analizy tenisa ziemnego. Zacznijmy od tego, że znajdziemy na nich praktycznie wszystkie spotkania już od turniejów rangi challenger i wyższych. Wystarczy, że klikniemy na interesujący nas turniej i pojawią się automatycznie wszystkie nadchodzące spotkania. Dodatkowo będziemy mieli dostęp do ostatnich meczy graczy, ich bezpośrednie spotkania i ich ogólnej charakterystyki. Jeśli interesują nas bardziej szczegółowe dane to również je tam znajdziemy. Możemy sprawdzić jak dany zawodnik radził sobie w owym turnieju w poprzednich latach. Interesujące nas dane możemy podzielić na nawierzchnie czy sezony. Tych informacji jest naprawdę mnóstwo. Dlatego najlepiej będzie jeśli sprawdzisz je sam i wyszukasz to co Cię interesuje najbardziej.
 3. Znajdź dodatkowe serwisy, na których znajdziesz cenne newsy.
  Typerzy coraz częściej zważają uwagę na to co pojawia się w serwisach społecznościowych na profilach zawodników. Facebook, Instagram czy Twitter to kolejne skarbnice wiedzy. Gracze często dzielą się nowinkami ze swoimi fanami. To właśnie tam możemy znaleźć informacje o ich samopoczuciu czy np. faktu, że właśnie przechodzą lekkie przeziębienie. Oczywiście takie wiadomości nie zawsze są kluczowe dla danego spotkania, ale niekiedy wpływają na jego przebieg.
 4. Sprawdź rangę turnieju.
  To podstawa w przypadku analizy spotkania tenisa ziemnego. Jest to ważny punkt, o którym nigdy nie powinniśmy zapominać. Wystarczy, żeby zauważyć co dzieje się przed turniejami dużej rangi. Topowi zawodnicy nie rezygnują z udziału w mniejszych zawodach, ale często przegrywają już pierwsze spotkania z graczami, którzy są o wiele niżej notowani. Podczas oglądania takich spotkań niekiedy niezwykle widoczne jest, że danemu zawodnikowi po prostu nie zależy na wygranej. Mimo wszystko nie należy tego nadużywać. W końcu nie zawsze dotyczy to każdego zawodnika, a poza tym takie „niespodzianki” zdarzają się w początkowej fazie turnieju. Kiedy w grę wchodzi już co najmniej półfinał takie przypadki są coraz mniej prawdopodobne. Nawet jeśli kolejną imprezą jest Wielki Szlem.
 5. Sprawdź pogodę.
  To czynnik już mniej ważny, ale nie zajmuje wiele czasu, dlatego możemy go brać również pod uwagę. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że podczas większych opadów spotkania są niemalże natychmiast przerywane. Są jednak takie miejsca, w których występują np. silne wiatry (Australia czy Stany Zjednoczone). W takich przypadkach możemy zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej graczom, którzy grają lepiej technicznie czy są szybszy od swojego przeciwnika.
 6. Sprawdź nawierzchnię na jakiej będą rozgrywane mecze.
  To z kolei jeden z najważniejszych czynników podczas analizy spotkań tenisa ziemnego. Każda nawierzchnia charakteryzuje się zupełnie czym innym. Warto mieć to na uwadze nawet podczas meczu dwóch najlepszych zawodników. Jeden z nich może lepiej czuć się na nawierzchni twardej, a drugi na trawiastej. Oczywiście są gracze, którzy grają dobrze na każdej z nich. Mimo to każdy zawodnik posiada swoją ulubioną nawierzchnię, gdzie jeszcze przed rozpoczęciem spotkania jego nastawienie psychiczne jest już na wyższym poziomie niżeli u przeciwnika.
 7. Sprawdź na jakim etapie sezonu jest rozgrywane spotkanie.
  Informacją dość istotną podczas typowania tenisa zimnego jest początek i koniec sezonu. Wielu typerów zupełnie nie obstawia pierwszych spotkań rozpoczynającego się sezonu. Głównym powodem jest brak wiedzy na temat aktualnej formy zawodników. Pierwszym ważnym sprawdzianem jest Australian Open i to właśnie tutaj każdy chce pokazać się z jak najlepszej strony. Zatem do tego czasu, każdy gracz będzie szlifował swoją formę, a wyniki ich spotkań mogą być jedną wielką niewiadomą. Jak wygląda sytuacja pod koniec sezonu? Z pewnością warto stawiać na wygraną tych, którzy mogą się dostać do World Tour Finals. W pozostałych meczach może być już różnie – nie zawsze forma daje zawodnikom możliwość grania na najwyższych obrotach do ostatniego meczu. Pozostają jeszcze chęci, a z tymi także nie możemy być pewni jeśli chodzi o kończące sezon spotkania.
 8. Pokazówki, czyli turnieje exhibition.
  Turnieje pokazowe w tenisie ziemnym również możemy obstawiać u większości bukmacherów. Z czym zatem może być tu problem? Otóż w tym, że wielu zawodników zupełnie nie bierze ich na poważnie. Często mówimy tutaj o totalnej zabawie. Wykonywaniu dość ryzykownych, lecz widowiskowych zagrań, które mogą zakończyć mecz na korzyść zawodnika, który nie był faworytem spotkania. W takich meczach najlepiej zupełnie nie zważać uwagi na ich dokładną analizę i typować na odwrót. Poza tym warto wziąć również pod uwagę zakład „over” w setach, gdyż te w tego typu turniejach zdarzają się notorycznie.
 9. Zakłady na żywo.
  I na koniec pozostał punkt, który w tenisie ziemnym stanowi podstawę do prawdziwego zarabiania na zakładach bukmacherskich dla wielu typerów. Zakłady LIVE i jednocześnie oglądanie danego spotkania na żywo zwiększa prawdopodobieństwo naszej wygranej o wiele bardziej niżeli przeglądanie wcześniej statystyk i informacji. Obserwacja meczu to najlepsza dawka wiadomości, którą szybko możemy przełożyć na niemałe zyski. Powiedzmy sobie szczerze – możemy godzinami siedzieć nad zbieraniem newsów. Ale w trakcie meczu może wydarzyć się coś co może zupełnie zmienić jego końcowy wynik. To np. kłótnia z sędzią. To dość dziwne, ale są gracze, którzy poprzez swoją porywczość nie mają ochoty grać dalej i odpuszczają spotkanie choć byli faworytami. Takich sytuacji i szczegółów, które wydarzają się na żywo jest mnóstwo. Oczywiście nie zawsze mamy możliwość obserwowania tego na żywo. Nie każdy kort posiada kamery i nie zawsze bukmacher daje możliwość oglądania pojedynku. Jeśli jednak mamy taką możliwość – warto z niej skorzystać. Profesjonalni typerzy potrafią w przeciągu kilkunastu minut zarobić nawet kilka tysięcy złotych obserwując zawodników na żywo i wszystko to co dzieje się wokół całego spotkania.

PODSUMOWANIE
Skuteczne obstawianie tenisa ziemnego nie jest trudnym zadaniem nawet dla początkujących. Szybko możemy zdobyć doświadczenie dzięki temu, że niemal codziennie odbywa się mnóstwo ciekawych spotkań. Na początku możemy je typować przedmeczowo, ale jednocześnie posiadając czas warto je obserwować na żywo. Dzięki temu wyrobimy w sobie nawyki, które przydadzą się nam podczas obstawiania w trakcie spotkań. Zwracając uwagę na powyższe wskazówki nie powinniśmy mieć żadnych problemów w przeprowadzeniu dokładnej analizy.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author