Ile osób zdało maturę w maju 2019 roku?
Matura – albo jak inaczej wolą “Egzamin Dojrzałości” – to okres, do którego wraca się najczęściej wspominając młodzieńcze lata. Dla niektórych z Was to dosyć świeży temat i póki co nie możecie się cieszyć w pełni najdłuższymi wakacjami w życiu, bowiem jeszcze nie otrzymaliście wyników Waszych Matur.
Jak myślicie, ile procent egzaminowanych zda w tym roku? My byśmy celowali w wysoki wynik, bo co jak co, ale młodzież mamy zdolną. Sprawdźcie ofertą takiego własnie zakładu, który zaprezentował najmłodszy legalny bukmacher w Polsce czyli BetFan
Ile osób zdało maturę w maju 2019 roku?
- 79,5% i więcej – kurs 1.65
- 79,49% i mniej – kurs 2
Matury 2019 oficjalnie zakończyły się 25 maja. Uczniowie czekają teraz na wyniki egzaminów. Abiturienci muszą uzyskać co najmniej 30 proc. pkt z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej i z przedmiotu wybranego oraz co najmniej 30 proc. pkt z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej. Obecnie trwa sprawdzanie prac przez egzaminatorów. Świadectwa z wynikami matur zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne na początku lipca:
- Termin ogłaszania wyników egzaminu maturalnego – 4 lipca 2019 r.
- Termin przekazania szkołom świadectw, aneksów i informacji o wynikach – 4 lipca 2019 r.
- Termin wydania zdającym świadectw, aneksów i informacji o wynikach: 4 lipca 2019 r.).
Matura (łac. maturus ‘dojrzały’) – polski egzamin z materiału objętego programem nauczania (podstawą programową) wybranych przedmiotów na poziomie szkoły średniej. Absolwenci szkół średnich nie mają obowiązku przystąpienia do egzaminu, lecz świadectwo jego zdania wymagane jest od kandydatów na wyższe uczelnie. Odpowiednio wysoki wynik egzaminu maturalnego jest jedynym kryterium podczas naboru na wiele kierunków studiów wyższych. Matura nie jest jednak dokumentem poświadczającym wykształcenie średnie – tę funkcję pełni świadectwo ukończenia szkoły średniej. Za przeprowadzenie egzaminu odpowiedzialna jest Centralna Komisja Egzaminacyjna, której podlegają Okręgowe Komisje Egzaminacyjne zajmujące się przygotowaniem i przeprowadzeniem matury w danym regionie.
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).