Silesion.PL

serwis informacyjny

Igrzyska Europejskie 2023 w Krakowie!

50 europejskich komitetów olimpijskich poparło w sobotę w Mińsku kandydaturę Krakowa i Małopolski do organizacji Igrzysk Europejskich w 2023 roku – poinformowało Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC). Była to jedyna kandydatura i została zaaprobowana jednogłośnie.

Zawody, które rozegrane zostaną w Polsce będą trzecią edycją Igrzysk Europejskich. Pierwszą edycja w 2015 roku rozegrano w azerskim Baku. W rywalizacji udział wzięło ponad 6 tysięcy sportowców z 50 krajów Europy, którzy walczyli o medale w 30 dyscyplinach. Polacy wywalczyli 20 krążków, w tym dwa złote. Kolejne igrzyska rozpoczęły się w piątek w Mińsku. W stolicy Białorusi medale zostaną rozdane w 23 sportach, a w części z nich będzie można walczyć o kwalifikacje na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Igrzyska europejskie rozgrywane są raz na cztery lata, rok przed letnimi igrzyskami olimpijskimi. Zawody powstały na wzór innych igrzysk kontynentalnych, które mają już bogatą tradycję m.in. w Azji i krajach panamerykańskich.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author