Silesion.PL

serwis informacyjny

FREEBET czyli Darmowy Zakład – co to jest?

Oferta darmowego zakładu (tzw. FreeBet) w zakładach bukmacherskich.

Jedną, z najpopularniejszych form rozrywki w dzisiejszych czasach są zakłady bukmacherskie. Zapoczątkowane w Cesarstwie Rzymskim “zakładanie się” było codziennością, gdzie ludzie stawiali pieniądze na pędzące rydwany, czy ulubionych gladiatorów. Dziś jednak za kolebkę zakładów bukmacherskich uważa się Wielką Brytanię.

Zakłady bukmacherskie przygotowują wiele promocji i ofert, którymi kuszą przyszłych klientów. Są jednak trzy najpopularniejsze metody, które są stosowane przez zdecydowaną większość zakładów.

BUKMACHER BEZ DEPOZYTU

Sprawdż czy Twój legalnie działający bukmacher w Polsce oferuje FREEBETy:

BukmacherKwota bonusuOkres ważności
Fortuna20 PLN bez wpłaty własnejbezterminowo
Totolotek25 PLN bez wpłaty własnejbezterminowo
LV BET20 PLN bez wpłaty własnejbezterminowo
STS40 PLN bez wpłaty własnejdo 24.02.2019
ETOTO20 PLN bez wpłaty własnejdo 28.02.2019
PZbuk50 PLN freebet od depozytubezterminowo
forBETbrak
TOTALbetbrak
SuperBetbrak
Mileniumbrak

Jednym z nich jest zakład bez ryzyka (tzw. cashback), jest to rodzaj zakładu bukmacherskiego, polegający na eliminacji ryzyka straty pieniędzy. W przypadku postawienia zakładu i przegranej, bukmacher zobowiązuje się do pełnego zwrotu włożonych środków, a w przypadku wygranej, oferuje możliwość przejęcia pełnej puli.

Drugą metodą, stosowaną przez zakłady bukmacherskie jest bonus od depozytu. Jest to zdecydowanie najczęściej stosowana promocja, kierowana do nowych graczy. Bukmacher – po pierwszym zarejestrowaniu konta i pierwszym depozycie – zasila konto gracza dodatkowymi, darmowymi środkami, z których gracz może korzystać obstawiając zakłady (z uwagą na regulamin promocji). Wiele zakładów różnie dostosowuje wysokość bonusu za depozyt, przeważnie zależny jest od wysokości pierwszego depozytu. W zależności od bukmachera, kwota dodatkowych środków może wynieść 50%, 100%, a nawet 200% wysokości pierwszej wpłaty. Tzw. haczykiem promocji jest wymóg dokonania obrotu (co również zależne jest od konkretnego bukmachera), zanim środki dodatkowe będą mogły być wypłacone.

Trzecim sposobem, którym zakłady bukmacherskie kuszą graczy, jest darmowy zakład ✅ – najskuteczniejsza metoda pozyskiwania nowych klientów. Freebet, w przeciwieństwie do cashback’u i bonusu do depozytu, cechuje się brakiem wymogu wpłaty wkładu własnego. Zdarza się czasem, że bukmacherzy wymagają wcześniejszej wpłaty i dokonania pierwszego zakładu (na ściśle określonych warunkach). Klient otrzymuje od zakładu bukmacherskiego określoną kwotę, która musi być wykorzystana od razu, na jednym zakładzie.

FREEBET W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH.

Wiele zakładów bukmacherskich oferuje skorzystanie z darmowego zakładu. Chociaż najczęściej stosowany jest w formie bonusu powitalnego, to stali, wcześniej zarejestrowani gracze również mogą na niego liczyć. Najczęściej bukmacherzy oferują tego rodzaju promocje podczas ważnych imprez sportowych, czy wybranych meczy piłki nożnej itp.

Poniżej przedstawiona jest lista większych zakładów bukmacherskich, typ bonusów przez nich oferowanych oraz wymagania, które należy spełnić, aby środki bonusowe mogły zostać przyznane:

BukmacherObrót i kursProcentRodzaj bonusuBonusMoment przyznania
PZBUK2.00100Bonus od depozytu50 PLN
Totolotek5 x 1.30100Bonus od depozytu800 PLNCałkowity obrót
forBET3 x 1.5025Bonus od depozytu100 PLNDepozyt
LVbet4 x 2.00100Bonus od depozytu1500 PLNDepozyt
STS5 x 1.50100Freebet150 PLNDepozyt
TOTALbet2.00100Freebet25 PLNCałkowity obrót
Milenium1.50300Bonus od depozytu6 mBTCPrzegranie 1 zakładu
BetFan1 x 1.50150Freebet150 PLNObstawienie depozytu
Fortuna4 x 1.90100Bonus od depozytu400 PLN + 110 PLNCałkowity obrót
BetFanCashback500 GBPDepozyt
ETOTO1 x 1.50100Freebet150 PLNDepozyt

*uwaga: podane wartości w tabeli są hipotetyczne, dla zobrazowania zagadnienia freebet’ów (darmowych zakładów)

POZYTYWNE ASPEKTY ZAKŁADÓW FREEBET.

Zalet darmowych zakładów jest wiele, jednak freebet cechują najbardziej cztery poniższe:

 • Brak konsekwencji w przypadku gry o wysokie stawki – darmowy zakład (jak sama nazwa wskazuje) nie wiąże się z możliwością straty. Nawet w przypadku przegranej, zasoby portfela gracza pozostają niezmienione. Daje to też możliwość wyjścia poza stosowany przez zakłady bukmacherskie system, pozwalając na odważną i pewną grę, nagradzającą nieczęsto opłacalne zakłady za duże stawki. Chociaż bonus nie może zostać wypłacony bez zakładu, po obrocie bonusem i wygranej – już tak.
 • Wartość darmowego zakładu – zakłady bukmacherskie premiują graczy szczodrze, często oferując wysokie bonusy, sięgające nawet 500 złotych (co po wygrany zakładzie z taką dużą stawką oferuje jeszcze większą wygraną).
 • Częstotliwość występowania promocji freebet – jak było wspomniane, bukmacherzy często oferują darmowe zakłady, ponieważ jest to najskuteczniejsza metoda zachęcenia nowych i stałych klientów do gry. Dlatego też, często oferują freebet’y swoim graczom.

REGULAMIN ZAKŁADU DARMOWEGO W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH.

Choć zakłady freebet wydają się proste i oczywiste na pierwszy rzut oka, wciąż należy przeczytać regulaminy z nim związane. Każdy zakład bukmacherski posiada swoje własne zasady wypłacenia środków pozyskanych na skutek wygranej z zakładu freebet. Punktami, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę, są:

 • Kurs – Czyli po jakim minimalnym kursie należy obstawiać zakłady.
 • Terminy ważności – Inaczej mówiąc, do kiedy trwa promocja (od rozpoczęcia lub rejestracji i pierwszego depozytu), w jakim czasie gracz musi dokonać depozytu i w jakim okresie musi wykorzystać freebet.
 • Wykluczenia – A konkretniej sposoby wpłaty wykluczające darmowy zakład. Metody, takie jak Neteller oraz Skrill mogą wykluczyć otrzymanie bonusu w postaci freebet.
 • Obrót – Nie zawsze wymagany, jednak czasem zdarza się, że zakłady bukmacherskie wymagają kilkukrotnego obrotu oferowanym bosunem.

Szczególną uwagę należy zwrócić też na warunki obrotu.
Regulaminy zakładów freebet często opisują wymóg spełnienia określonych warunków obrotu, co jest niezbędne, aby zakwalifikować się do promocji. Dzięki takim działaniom zakłady bukmacherskie zatrzymują klientów u siebie.

Czym jest obrót? Co to znaczy obrócić zakład freebet?
Obrót bonusem jest niczym innym, jak postawieniem wymaganej, określonej przez regulamin kwoty w zakładach sportowych. Spełnienie warunków obrotu polega na kilkukrotnym (choć nie zawsze) postawieniu stawek, które w sumie będą odpowiadały wymaganej kwocie. Brak dokonania wymaganego obrotu skutkuje niemożnością wypłacenia pieniędzy. Zakłady bukmacherskie zabezpieczają się w taki sposób, że podczas próby wypłaty środków z promocji freebet, oferta zostaje automatycznie zakończona, a darmowe środki przestają być możliwe do wypłacenia i wykorzystania.

Obracając zakładem freebet, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów:

 • minimalna stawka,
 • dostępne rodzaje zakładów,
 • minimalny kurs obstawianych imprez sportowych,
 • czas na obrót.

PRZYKŁADY WYKORZYSTANIA FREEBET W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH.

Przykład 1 – darmowy zakład.

Za przykład może posłużyć Fortuna, który oferuje zakład freebet w wysokości 150 PLN. Zanim gracz zostanie upoważniony do wypłaty darmowego zakładu, musi jednokrotnie obstawić pulę o kursie 1,50 oraz zdeponować środki własne. Odzwierciedlenie na przykładzie z życia wziętym wygląda następująco:

Gracz otrzymuje od zakładu bukmacherskiego 150 PLN. W przypadku Fortuna, nie musi wpłacać dodatkowych środków na obrót, ponieważ wymagany obrót kwota jest jednokrotny (1 x 1.50 oznacza 1 [obrót] * 150 PLN [freebet] = 200 PLN obrotu).

Przykład 2. – darmowy zakład.

Fortuna, zakład bukmacherski, który bezprecedensowo jest najlepszym przykładem darmowego zakładu, oferującym od zawsze tzw. bonus powitalny w wysokości 25 PLN w postaci właśnie zakładu freebet. Jedynymi wymaganiami, jakie stawia bukmacher jest rejestracja na stronie internetowej oraz dokonanie zakładu o kursie nie mniejszym, niż 1.50. Po rozliczeniu pierwszego zakładu, automatycznie bonus zostaje przydzielony do konta gracza.

W tym przypadku, posiadając zakład freebet, gracz może dowolnie z niego korzystać. W przeciwieństwie do niektórych zakładów bukmacherskich, Fortuna nie stawia wymogów, takich jak minimalny kurs czy liczba zdarzeń na kuponie. Jedynym minusem jest odpisanie stawki zakładu freebet od wygranej, przez co brak świadomości takiego działania często skutkuje bardzo niskimi wygranymi. Dlaczego?

PRZYKŁADY SKUTECZNEGO WYKORZYSTANIA ZAKŁADÓW FREEBET, POMNIEJSZANYCH O WARTOŚĆ DARMOWEGO ZAKŁADU.

Jak mawiają, Ignorantia iuris nocet (łac. nieznajomość prawa szkodzi). Idealnie można to sparafrazować w branży zakładów bukmacherskich – nieznajomość regulaminów szkodzi. Konkretniej mówiąc, idąc za przykładem darmowego zakładu freebet o wartości 25 PLN, postawienie go po kursie 1.20 jest wysoce nieopłacalne. Ewentualna wygrana prezentować się będzie następująco:

 • 25 PLN (freebet) * 1.20 (kurs zakładu) = 30 PLN. (wygrana).
 • 30 PLN (wygrana) – 25 PLN (freebet) = 5 PLN (kwota do zwrotu).

Jak widać na tym przykładzie, obstawiając 25 PLN, faktyczna wygrana wyniesie 5 PLN. Jest to wysoce nieopłacalne. Co jednak zrobić, żeby zwiększyć opłacalność takiego zakładu? Odpowiedź jest prosta – zwiększyć kurs.

Najłatwiej będzie pokazać to na konkretnym przykładzie: Gracz wciąż ma do dyspozycji 25 PLN, jednak postanawia tym razem postawić je na zakład o kursie 6.00. Wygrana zapewni mu o wiele większe zyski:

 • 25 PLN (freebet) * 6.00 (kurs zakładu) = 150 PLN (wygrana).
 • 150 PLN (wygrana) – 25 PLN (freebet) = 125 PLN (kwota do zwrotu).

W tym przypadku gracz jest w stanie wygrać aż 125 PLN, nie angażując swoich oszczędności w żaden sposób.

RÓŻNICE ZAKŁADÓW BEZ RYZYKA, A ZAKŁADEM FREEBET.

Darmowe zakłady freebet często mylone są z cashback’ami (zakładami bez ryzyka). Minusem freebet’u, który różni go od zakładu bez ryzyka jest odliczanie stawki zakładu od ewentualnej wygranej gracza. Korzystając z poprzedniego przykładu, różnica wygranej prezentuje się następująco:

 • Zakład bez ryzyka (cashback): 25 PLN (stawka) * 6.00 (kurs zakładu) = 150 PLN (wygranej = kwota do zwrotu).
 • Darmowy zakład (freebet): 25 PLN (stawka) * 6.00 (kurs zakładu) – 25 PLN (stawka) = 125 PLN (wygranej = kwota do zwrotu).

Jak widać na powyższych przykładach, cashback jest bardziej wartościowym bonusem przyznawanych przez zakłady bukmacherskie, nie zmienia to jednak faktu, że freebet wciąż jest kuszący – a kusi (przy inteligentnym wykorzystaniu) wysokimi wygranymi.

PODSUMOWANIE.

Warto korzystać z oferowanych przez zakłady bukmacherskie promocji, ponieważ nie niosą za sobą ryzyka. Jedynym, co tracimy w przypadku przegranej jest sama oferta. Jedynymi środkami, które “znikną” z konta gracza są niemożliwe do wypłacenia przed obstawieniem darmowe środki freebet.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

1 thought on “FREEBET czyli Darmowy Zakład – co to jest?

 1. Dlaczego w Polsce używamy słowa Freebet? Przecież nasz odpowiednik to Darmowy Zakład. Ok, trochę przydługi, ale…

Comments are closed.

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024