Silesion.PL

serwis informacyjny

Gytkjaer odchodzi z Lecha. To szansa dla Legii?

No i stało się. Christian Gytkjaer już na pewno nie przedłuży wygasającego wraz z końcem czerwca kontraktu z Lechem Poznań. Duńczyk postanowił szukać nowych wyzwań.

OGROMNA STRATA LECHA

Bycie zawodnikiem bez kontraktu nie musi być takie złe. Może okazać się korzystne. Kiedy rozgrywki zostaną wznowione, wiele drużyn może nie pozwolić sobie na transfery gotówkowe. Dlatego piłkarze bez umowy mogą okazać się najbardziej pożądani – powiedział niedawno Gytkjaer na łamach duńskiej telewizji TV3. Niespełna 30-letni zawodnik poinformował również władze Lecha, że nie chce przedłużać kontraktu.

Dla „Kolejorza” to niewyobrażalna strata. Porównywalna do odejścia Roberta Lewandowskiego czy Arrjomsa Rudnevsa, a nawet Marcina Robaka, który jednak krótko grał w Poznaniu. Każdy z wymienionych napastników był dla Lecha niezwykle cenny i każdy został królem strzelców. Gytkjaer na razie nim nie jest, ale aktualnie lideruje wśród piłkarzy z całej Ekstraklasy, którzy najczęściej trafiali do siatki w tym sezonie. Aktualnie ma na swoim koncie 15 goli. Drugi Jarosław Niezgoda już go nie wyprzedzi, a trzeci Jorge Felix (12 goli) też raczej nie powinien tego zrobić.

Zresztą warto dodać, że spośród wymienionych napastników rozegrał on najwięcej meczów i strzelił najwięcej goli, bo aż 56. W klasyfikacji wszechczasów lepszy jest tylko Piotr Reiss (95). Natomiast jeśli chodzi o średnią bramek na mecz – licząc zawodników z przynajmniej 20 golami na koncie – to lepszą od Gytkjaera (0,52) ma tylko Rudnevs (0,62). Za nim są Lewandowski (0,5), Łukasz Teodorczyk (0,48), Hernan Rengifo i Robak (0,4) oraz Reiss (0,37).

TRAFI DO LEGII?

Słowo „legenda” może będzie trochę na wyrost, ale patrząc na jego statystyki oraz na to, jaki wpływ Gytkjaer miał na klub, w którym rozegrał 108 meczów, spokojnie można napisać, że to jedna z najważniejszych postaci ostatniej dekady dla „Kolejorza”. Tylko gdzie teraz zagra? W BETFAN możecie obstawić, czy trafi do Legii Warszawa. No bo jeśli miałby zostać w Ekstraklasie i nie grać dla Lecha, to może przejść wyłącznie do „Wojskowych”. Analitycy legalnego polskiego bukmachera przygotowali na to naprawdę atrakcyjny kurs.

A co, jeśli nie zostanie w Polsce? W grudniu był bliski transferu do szwedzkiego Malmoe FF. Spekulowano jeszcze o grze w lidze duńskiej czy tureckiej, ale konkretne nazwy do tej pory się nie pojawiły. W najbliższym czasie jego przyszłość może się jednak wyjaśnić.

100 PLN bez ryzyka ze zwrotem na konto główne

 BETFAN uruchomił nową promocję Siano wraca na konto główne“! Jest ona dedykowana nowym Graczom, którzy podczas rejestracji wpisali kod promocyjny Legalny100W przypadku, gdy pierwszy kupon okaże się przegrany Gracz otrzymuje zwrot stawki na saldo główne, co jest równoznaczne z tym, że Gracz może grać dalej, ale również może wypłacić kwotę.

Maksymalna kwota zwrotu to 100 zł. Minimalna stawka za kupon, aby został zakwalifikowany do promocji to 10 zł. Zwrot na saldo główne nastąpi najpóźniej po 48 godzinach roboczych od rozliczenia kuponu.

Możesz zarejestrowac się u legalnego bukmachera BETFAN z naszym kodem promocyjnym „Legalny100

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author