Silesion.PL

serwis informacyjny

Fortnite Pele Cup! Battle Royale rozpoczyna współpracę z 23 klubami piłkarskimi

Battle Royale, należąca do Epic Games, z ponad 350 milionami graczy na całym świecie, współpracuje z 23 klubami piłkarskimi z całego świata i byłą brazylijską gwiazdą piłki nożnej Pelé, aby udostępnić ten sport graczom Fortnite za pomocą skórek, emotikonów i sposobu na grę w piłkę nożną w świecie Fortnite. Gracze mają dostęp do skórek, turniejów i emotikonów inspirowanych brazylijską gwiazdą piłki nożnej Pelé.

Fortnite rozpoczyna swoją największą dotychczasową współpracę sportową ze światem piłki nożnej, ponieważ ten sport jest znany w większości na całym świecie.

Od 23 stycznia gracze Fortnite będą mieli dostęp do 10 różnych wariantów strojów, które można zamienić na dowolny z 23 uczestniczących klubów piłkarskich. Kluby działają na pięciu kontynentach, od AC Milan we Włoszech i Melbourne City w Australii po Manchester City w Anglii i Los Angeles FC w USA. Partnerstwo klubowe ułatwił przedstawiciel licencyjny Fortnite

Kluby piłkarskie będą również organizować własne turnieje Fortnite z niestandardowymi koszulkami i nagrodami. Gracze mogą również odwiedzić wyspę Fortnite poświęconą piłce nożnej w centrum kreatywnym, aby zagrać z innymi w piłkę nożną cztery na cztery.

Ponadto gracze mogą zdobyć lub kupić dwie nowe emotikony piłkarskie dla swoich graczy, w tym jedną emotkę „Air Punch” inspirowaną przez Pelé, napastnika, który został uznany przez FIFA za „najlepszy”. Międzynarodowa Federacja Historii i Statystyki Futbolu stwierdziła, że ​​Pelé był najlepszym strzelcem najwyższej ligi z 541 golami w 560 meczach, a jego łączna liczba 1279 bramek w 1363 meczach stała się rekordem Guinnessa.

Rzecznik Epic Games mówi, że ogłoszenie to oznacza największe jak dotąd partnerstwo sportowe Fortnite i gigantyczny skok w świat piłki nożnej. Sport ten jest zdecydowanie najpopularniejszym sportem na świecie, a według WorldAtlas szacuje się, że obserwuje go 4 miliardy fanów . Fortnite wcześniej zanurzał palce na arenie, wprowadzając skórki inspirowane Mistrzostwami Świata FIFA . Inne godne uwagi relacje sportowe, jakie Fortnite łączy z National Football League, dotyczą  strojów drużynowych, które gracze mogą nosić w grze.

„Piłka nożna jest niezmiennie jednym z najważniejszych sportów, które nasi gracze mówią nam, że chcą zobaczyć i doświadczyć w Fortnite” – mówi Nate Nanzer, szef globalnego partnerstwa w Epic Games. fanów z całego świata, którzy walczą w turniejach, doświadczają nowych kreatywnych trybów rozgrywki i świętują światowy futbol ”.

Fortnite rozpoczyna jutro piłkarskie zawody o nazwie „Puchar Pelé”, w którym najlepsi gracze mogą wygrać emotkę Pelé „Air Punch”, jeden z nowych strojów i koszulkę z podpisem samego piłkarza.  

Fortnite promuje się w mediach społecznościowych i za pomocą wideo na platformach cyfrowych, w którym głos 80-letniego Pelé opisuje, jak jego „Air Punch” był „eksplozją radości”.

„Przedstawienie Pelé milionom młodych graczy na ich warunkach stanowi zupełnie nową platformę do rozwoju jego spuścizny” – mówi Craig Howe, dyrektor generalny Rebel Ventures, która reprezentuje gwiazdę. „Cieszymy się, że Pelé bezproblemowo integruje się ze światem Fortnite i nadal budujemy na jego niesamowitym życiu i piłkarskiej podróży”.

źródło:adage.com

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024