Silesion.PL

serwis informacyjny

5 przydatnych zasad w obstawianiu zakładów

Obstawianie wyników sportowych u bukmachera to dla wielu osób miła odskocznia od rzeczywistości i dodatkowy dreszczyk emocji podczas meczu piłkarskiego. Dla sporu jednak osób jest to też sposób na regularne hobby czy wręcz zarabianie pieniędzy i utrzymywanie się z samej gry. Niezależnie jednak od tego, z jakiego powodu obstawiamy aktualnie wyniki, warto przestrzegać kilku zasad i kierować się kilkoma wskazówkami. Dzięki nim będziemy mieli dużo większe szanse na wygraną, poprawne obstawienie wyniku sportowego czy wygranie z bukmacherem w dłuższym okresie czasu.

Jak zatem skutecznie obstawiać wyniki? O czym warto pamiętać? Szczegóły poniżej.

Wybór bukmachera

Pierwszym elementem, który znacznie ułatwi nam grę, jest wybór odpowiedniego bukmachera. Na rynku działa ok. kilkunastu marek, które są zarówno małymi nowymi firmami, jak i dużymi graczami posiadającymi kilkudziesięcioprocentowy udział w rynku. Jeśli nie mamy sprecyzowanego celu i gramy dla przyjemności, warto wybierać bukmacherów największych i najbardziej znanych. Posiadają oni szeroką ofertę oraz niezawodny serwis internetowy. Dzięki temu nasza gra będzie bezpieczna i komfortowa. Gdy specjalizujemy się np. w lidze polskiej lub angielskiej, warto wybrać bukmachera, który również posiada najlepszą ofertę w takiej lidze.

Na rynku niektórzy bukmacherzy chwalą się wręcz, że ich oferta ligi włoskiej jest flagowym produktem i często rzeczywiście możemy otrzymać np. wyższe niż u konkurencji kursy na tę ligę. Sytuacja ta dotyczy analogicznie np. obstawiania live, czyli na żywo. Gdy chcemy grać w celach zarobkowych i stawiamy na zarabianie pieniędzy, powinniśmy zarejestrować kilka kont u kilku najlepszych bukmacherów na rynku. Dzięki temu zyskamy dostęp do najlepszych kursów w całej stawce bukmacherów oraz do wielu bonusów czy promocji. Jeśli planujemy grać stacjonarnie, warto wybrać bukmachera, który posiada najwięcej placówek lub ma ich sporo blisko naszego miejsca zamieszkania.

Bonusy i promocje

Kolejną podpowiedzią, z której warto skorzystać, są bonusy i promocje. To one dla większości graczy stanowią wręcz fundament i podstawa gry, gdyż umawiają dużo większy zarobek. Obecnie każdy bukmacher oferuje swoim graczom liczne promocje. Warto wybierać je i odpowiednio nimi zarządzać. Dzięki temu zwiększamy swoje szanse na zwycięstwo lub samą ewentualną wygraną. Z bonusu “na start”, który pomnaża nasz depozyt, warto korzystać, jeśli zamierzamy grać dłużej i nie chcemy od razu wypłacać pieniędzy. Wymagany obrót bonusem z pewnością zajmie trochę czasu, ale nie będzie dokuczliwy w takim wypadku.

Warto również brać udział w programach lojalnościowych. To jeden z najnowszych typów promocji, który pojawia się u coraz większej liczby bukmacherów. W zamian za grę po wyrobieniu np. karty członkowskiej otrzymujemy punkty, które możemy zamienić na nagrody czy freebety. Jest to korzystne rozwiązanie, gdyż za zwykłą grę dodatkowo zbieramy punkty i nic nie tracimy. Jeśli otrzymamy kilka freebetow u różnych bukmacherów, warto poczekać i obstawić jeden mecz oraz różne wyniki. Dzięki temu niezależnie od wyniku meczu wygramy.

Obstawiaj to na czym się znasz!

Jedną z najprzydatniejszych porad jaką możemy otrzymać to ta, aby grać i obstawiać tylko te sporty, na których się znamy. Im większa będzie nasza wiedza, tym lepiej zrozumiemy grę, wydarzenia i będziemy mogli podejmować trafniejsze decyzje. Przełoży się to na lepsze wyniki i większe wygrane. Jeśli zatem chcemy zarabiać na zakładach bukmacherskich lub nie wiemy jaką dyscyplinę obstawiać, warto wybrać tę, na której znamy się najbardziej. Może to być zarówno e-sport, dana liga piłkarska, dyscyplina czy nasza ulubiona drużyna. Warto też rozwijać się w danej dyscyplinie, poznawać wiedzę o niej czy kongruentnych sportowców. W przyszłości dużo łatwiej będzie nam obstawić wyniki, jeśli będziemy dysponowali szeroką wiedzą.

Taktyka, strategia i konsekwencja

Kolejną cenną i przydatną wskazówką jest wybór odpowiedniej strategii taktyki. Choć nie dają one w 100% gwarancji wygranej to wybór jednej z nich i jej stosowanie znacznie zwiększy nasze szanse na wygraną. Dzięki przestrzeganiu taktyki możemy grać za większe sumy oraz dłużej pozostać w grze. W internecie – a szczególnie na forach internetowych czy w grupach tematycznych znajdziemy bardzo wiele poradników i strategii, które są dopasowane zarówno do naszego stylu gry, budżetu czy ilości czasu, jaki możemy poświęcić na grę. Systemy takie są darmowe, szeroko omawiane i dają wiele plusów w porównaniu ze spontaniczną grą. Po wybraniu konkretnej strategii nie możemy jej zmienić lub zmieniać zasad — nawet w razie przegranej, gdyż może się to skończyć dla nas dużo szybciej bankructwem, utratą środków i przedwczesnym zakończenie gry.

Odpowiedzialna gra

Ostatnią — piątą poradą jest ta dotycząca odpowiedzialnej gry. Wiele osób popada w tarapaty finansowe ze względu na odważne ruchy, nieprzemyślaną i brawurową grę lub chęć odegrania się. Aby tak nie było i w naszym przypadku powinniśmy jasno określić granicę przegranej oraz sumę pieniędzy, jaką wpłacamy i za nią gramy. Tylko takie limity ochronią nas przed emocjami w trakcie gry i pochopnym przeznaczeniu dodatkowych środków na grę. Grać powinniśmy jedynie za pieniądze, które posiadamy i są one naszymi nadwyżkami, czyli za środki, które możemy stracić bez większych konsekwencji.

Odpowiedzialna gra to także korzystanie jedynie z legalnych bukmacherów. Obecnie marki zagraniczne, które oferują atrakcyjniejsze kursy czy nie pobierają kilkunastoprocentowego podatku od wygranej, są zablokowane w polskim internecie. Istnieje jednak kilka sposobów, aby rozpocząć grę w takich miejscach. Z pewnością narazimy się wtedy na utratę całego kapitału, zysków, karę pieniężną oraz konsekwencje prawne. Dbając o odpowiedzialną grę, musimy również pamiętać o bezpieczeństwie naszych danych. Powinniśmy wybierać jedynie marki, co do których nie ma wątpliwości oraz mają pozytywne opinie wśród użytkowników. Powierzamy im nasze dane np. numery kart kredytowych, dlatego bukmacherzy powinni mieć nienaganną opinię.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023