Silesion.PL

serwis informacyjny

“Pewniaki” w bukmacherce – czy rzeczywiście istnieją?

“Pewniaki”, czyli pewne typy w bukmacherskie są bardzo często poruszanym tematem. Według tej strategii “pewniaki” są idealnym sposobem na wygraną i gwarantują pozytywny wynik spotkania wszystkim graczom, którzy z nich skorzystają. W rzeczywistości sytuacja ta, choć ma sporo racji w sobie, jest nieco bardziej skomplikowana. Pewne typy, choć również istnieją naprawdę, nie są tak do końca 100% prognozą mecz. Czym zatem są popularne “pewniaki”? Czy pewne typy rzeczywiście istnieją? Gdzie możemy szukać pewniaków na mecze? Czy i kiedy warto wykorzystywać strategie związane z pewniakami? Później szczegółowo przedstawiamy temat pewnych typów i ostatecznie rozwiewamy wszystkie wątpliwości.

Czym są pewne typy – “pewniaki”?

“Pewniaki” to popularne pewne typy na dane wydarzenie sportowe — najczęściej mecz lub pojedynek, które na pewno się spełnią. W żargonie bukmacherskim pewniaki nie oznaczają jednak 100% wygranej a jedynie bardzo dużą szansę na wygranie. “Pewniaki” są zatem wskazaniami bardzo wiarygodnymi, które teoretycznie muszą się wydarzyć, a my stawiając na nie, na pewno wygramy. Sport jednak bywa dość nieprzewidywalny i czasami — w niewielu sytuacjach nawet pewny typ okazuje się nietrafiony. Pewne typy najczęściej określają wydarzenia, które sprawdzą się “na pewno”. Dobrym przykładem jest tutaj pojedynek FC Barcelony u siebie z 2 ligowym beniaminkiem czy Mistrza świata w skokach narciarskich z najgorszym zawodnikiem w stawce. Teoretycznie pojedynki takie są skazane na zwycięstwo lepszej drużyny czy zawodnika. Sport jednak lub od czasu do czasu płatać figle i nawet najbardziej utytułowane drużyny mogą przegrać np. po niespodziewanym karnym czy podczas załamania pogody — co miało już miejsce wiele razy.

“Pewniaki” mają najczęściej kursy od 1, 1 do 1, 5, gdzie za każdą postawioną złotówkę możemy zgarnąć np. 1, 2 zł czy 1, 3 zł. Bukmacherzy również zdają sobie sprawę z niemal pewnego zwycięstwa danej drużyny czy zawodnika i obniżają kursy takich zdarzeń. Dzięki temu wiemy, że im niższy kurs danego zdarzenia, tym bardziej prawdopodobne, że spełni się on naprawdę.

Gdzie szukać “pewniaków”

“Pewniaki” to bardzo ciekawy rodzaj kursów, który ma gwarantować bezproblemową wygraną. Choć nie jest tak w rzeczywistości, to bez względu na to wiele osób szuka pewnych kursów w sieci. Warto jednak nie brać ich od osób anonimowych czy wyławiać spośród pogłosek lub plotek. Istnieje kilka sposobów i miejsc, w których możemy pozyskać takie typy i mieć pewność, że są one wynikiem analizy danego zdarzenia przez profesjonalistów.

Pierwszym miejscem, gdzie możemy “wyłowić” takie typy to specjalne strony internetowe z typami. Są to serwisy — najczęściej zagraniczne, na których za darmo lub w zamian za opłatę możemy uzyskać dostęp do typów najlepszych graczy w danej dziedzinie i z nich skorzystać. Portale te oferują częściej dostęp do prognoz zawodników — w tym też “pewniaków” w cenie kilkudziesięciu — kilkuset złotych miesięcznie. Prognoza “pewniaka” gracza, który ma duże doświadczenie poparte wynikami w typowaniu bukmacherskim, jest najbardziej prawdopodobna do spełniania się. Serwisy takie prowadza historie typów danego zawodnika, dzięki czemu możemy sprawdzić np. jaką ma on skuteczność. Typy takie są najlepszym rozwiązaniem przy pozyskiwaniu “pewniaków”. Serwisy dają też dostęp do wszystkich najpopularniejszych dyscyplin sportowych.

Grupy na Facebooku i w social mediach

Kolejnym miejscem, gdzie możemy pozyskiwać pewne typy na wydarzenia sportowe, są portale społecznościowe. Wbrew pozorom i ich rozrywkowym charakterom, w takich miejscach możemy znaleźć wiele grup czy osób, które zajmują się typowaniem wyników. Bardzo często przed kolejką piłkarską potyczką czy wydarzeniem pada temat “pewniaków”. Wiele osób wymienia swoje typy a wśród nich są również gracze doświadczeni czy profesjonali. W takim miejscu możemy zatem z łatwością wyłapać najbardziej prawdopodobne kursy czy zdarzenia i je wykorzystać we własnej grze.

Kolejnym miejscem, gdzie możemy znaleźć “pewniaki” są strony bukmacherskie, portale sportowe czy serwisy o bukmacherstwie. Ten sposób pozyskiwania pewnych typów może wydawać się nieco niecodzienny, ale jest skutecznym rozwiązaniem. Jest on także przeznaczony dla bardziej zaawansowanych graczy. W takich miejscach nie znajdziemy konkretnych typów, ale będziemy mieli dostęp do wielu prognoz przedmeczowych i analiz. Doświadczeni gracze na podstawie takiej wiedzy z pewnością będą potrafili wybrać kilka “pewniaków” i wykorzystać tę wiedzę. Wielu bukmacherów udostępnia analizy czy prognozy specjalistów, aby zaoferować również graczom zaplecze merytoryczne.

Uważaj na “pewniaki”

Wiele osób traktuje “pewniaki” jako coś oczywistego co na pewno się spełni. W rzeczywistości wydarzenia takie mogą zakończyć się niespodzianką lub wręcz sensacją, o czym zdaje się zapominać wiele osób. Decydując się na obstawienie pewnych typów, należy brać jednak pod uwagę możliwość przegranej. Nie powinniśmy stawiać na nie całego budżetu lub grać środków, których nie powinniśmy przegrać np. pieniędzy odłożonych na inne cele. Choć “pewniaki” to bardzo kuszące kursy nie powinniśmy na nich opierać swojej głównej taktyki oraz swojej całej gry.

Na “pewne typy” warto również uważać pod innym kątem. Wielu bukmacherów często mija się z prawdą lub przeszacowuje swoje kursy, dzięki czemu kurs np. 1, 3 nie jest zupełnie pozbawiony podstaw, a zawodnik np. w tenisie może przegrać mecz. Aby upewnić się, czy dany typ rzeczywiście jest pewny, należy zasięgać opinii od profesjonalistów, którzy dokładnie badają formę graczy, najnowsze newsy, sytuacje czy mają informacje niedostępne dla szerokiego grona graczy.

Czy warto grać “pewne typy”

Pewne typy jak każda inna taktyka ma swoje plusy i minusy. Warto również ją używać i budować na niej swój styl gry. Sprawdzi się ona w sytuacji, gdy nie chcemy ryzykować lub gramy dużo i często. Spory odsetek wygranych po niskiej stawce również może przynieść sukces, jeśli będzie odpowiednio wykorzystany. Wielu graczy wykorzystuje z powodzeniem takie typy, więc, jeśli mamy pomysł na grę z nimi zdecydowanie warto ich używać.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author