Silesion.PL

serwis informacyjny

“1883” prequel serialu „Yellowstone”

serial 1883 fot. ViacomCBS

serial 1883 fot. ViacomCBS

1883 to amerykański serial telewizyjny stworzony przez Taylora Sheridana , którego premiera odbyła się 19 grudnia 2021 r. w Paramount+ . W serialu występują Tim McGraw , Faith Hill , Sam Elliott , Isabel May , LaMonica Garrett , Marc Rissmann , Audie Rick, Eric Nelsen i James Landry Hébert. Serial jest prequelem serialu Sheridana Yellowstone oraz “1932“i opowiada historię o tym, jak Duttonowie stali się właścicielami ziemi, która stała się Ranczo Yellowstone. Pierwszy sezon będzie składał się z dziesięciu odcinków i zakończy się 27 lutego 2022 r. 15 lutego 2022 serial otrzymał drugi sezon. 

Serial śledzi wcześniejsze pokolenie rodziny Duttonów, które podróżują z Fort Worth w Teksasie do Montany , aby ustalić, co ostatecznie stanie się Ranczo Yellowstone.

Główne postacie serialu

  • Sam Elliott jako Shea Brennan, zatrudniony przez agencję Pinkertona w kierowaniu ekspedycją. Był kapitanem armii amerykańskiej, który służył podczas wojny secesyjnej. Żona Brennan Helen i córka umierają na ospę tuż przed rozpoczęciem wyprawy. Opłakując ich śmierć, podpalił ich dom i rozważał samobójstwo, ale przerwało mu przybycie Thomasa. Brennan działa jako surowy i dowodzący przywódca wozu, często przypominając członkom o niebezpieczeństwie i tragedii, które napotkają po drodze. Jego nowym celem jest ujrzenie dziewiczej granicy po raz ostatni, zanim zostanie zepsute przez człowieka, kiedy to zakończy życie.
  • Tim McGraw jako James Dutton, pradziadek jednego z głównych bohaterów Yellowstone , Johna Duttona . Był kapitanem Armii Konfederacji podczas wojny domowej i został ranny podczas bitwy pod Antietam . Przez trzy lata był przetrzymywany w obozie jenieckim Związku. Jego córka Elsa twierdzi, że zmieniły go doświadczenia. Nigdy nie mówił o swoich trudnościach podczas wojny i unikał byłych towarzyszy i towarzyszy broni. Po serii wpadek w Fort Worth postanawia dołączyć do karawany. 
  • Faith Hill jako Margaret Dutton, prababka Johna Duttona i matka rodziny. Przyjeżdża pociągiem z Tennessee ze swoimi dziećmi, szwagierką Claire i siostrzenicą Mary Abel do Fort Worth i rozpoczyna nową podróż ze swoim mężem Jamesem.
  • Isabel May jako Elsa Dutton, chłopczyca i zaradna 17-letnia córka Jamesa i Margaret Duttonów. Rozpoczęcie ekspedycji przypada na jej urodziny, ponieważ od zakończenia wojny secesyjnej minęło osiemnaście lat. Wiele z tej historii jest opowiedziane jej głosem poprzez narrację jej dzienników. Młoda, niezdyscyplinowana i niewinna, oczekuje na wyprawę jak na wielką przygodę. Jej rodzice, James i Margaret, spierają się w jej wychowaniu, czy powinna być silną, niezależną kobietą, czy odpowiednio delikatną i damską. W miarę upływu czasu coraz bardziej łączy się z naturą, której jest świadkiem w podróży, i określa się mianem kowboja.
  • LaMonica Garrett jako Thomas, agent Pinkertona i weteran z pułku „ Buffalo Soldier ”. Współpracuje z Sheą Brennan, aby pomóc poprowadzić grupę z Teksasu do Montany. Jego przybycie pomaga odwieść Shea od zakończenia życia po utracie rodziny na ospę.
  • Marc Rissmann jako Josef, niemiecki imigrant, żonaty z Risą. Pomaga w ekspedycji służąc jako tłumacz dla swojej grupy i jako łącznik między Amerykanami a imigrantami. 
  • Audie Rick jako John Dutton Sr., dziadek Johna Duttona, jako młody chłopiec. Jest młodszym dzieckiem Jamesa i Margaret i na początku podróży ma pięć lat.
  • Eric Nelsen jako Ennis, młody, przystojny kowboj, który zgadza się eskortować grupę niedoświadczonych mężczyzn, kobiet i dzieci na północ, aby znaleźć dom.
  • James Landry Hébert jako Wade, młody kowboj, który zostaje członkiem załogi karawany pełnych nadziei podróżników zmierzających na północ w poszukiwaniu lepszego życia. 
  • Noah Le Gros jako Colton, młody kowboj w obozie wozów, który zna się na linach i ma sprytne spostrzeżenia na temat niebezpieczeństw związanych z ich podróżą.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023