Silesion.PL

serwis informacyjny

Zimowa Osada Mikołaja 2023 w Parku Śląskim już otwarta

fot. Park Śląski

Zimowa aura wkracza na dobre do naszego regionu. Wraz z nią, w Parku Śląskim w Chorzowie, otwarta została Zimowa Osada Mikołaja. To miejsce, gdzie dzieci i dorośli mogą poczuć świąteczną atmosferę, spotkać się z Mikołajem i elfami, a także spróbować lokalnych specjałów.

Rozświetlenie choinki zainaugurowało sezon

Otwarcie Zimowej Osady Mikołaja rozpoczęło się w piątek 1 grudnia, o godzinie 16:30, od uroczystego rozświetlenia choinki. W tym roku choinka, która od lat rośnie w okolicy alei Żyrafy, została przystrojona świątecznymi ozdobami oraz lampkami. Uroczystość uświetnił występ dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury Katowice Tysiąclecie.

Zainaugurowana 1 grudnia 2023 roku Zimowa Osada Mikołaja to miejsce, w którym odwiedzający mogą poczuć wyjątkową magię świąt. To tutaj, na terenie Parku Śląskiego, Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami, elfami, stworzył swoją zimową siedzibę, zapraszając zarówno dzieci, jak i dorosłych do uczestnictwa w tej wyjątkowej atmosferze.

Zimowa Osada Mikołaja otwarta do 6 grudnia

Zimowa Osada Mikołaja będzie czynna do 6 grudnia. W tym czasie, w godzinach od 11:00 do 18:00, dzieci i dorośli będą mogli odwiedzić Domek Mikołaja, w którym będą mogli spotkać się z Mikołajem i elfami, a także wykonać pamiątkowe zdjęcie w wyjątkowej, świątecznej scenerii.

Centralną część Zimowej Osady stanowi Domek Mikołaja, miejsce, w którym każdy może osobiście spotkać się z Mikołajem, porozmawiać z elfami i stworzyć niezapomniane zdjęcia w klimatycznej, świątecznej scenerii. Istnieje także możliwość wcześniejszego uzgodnienia wręczenia prezentów przez samego Mikołaja. Dla najbardziej kreatywnych autorów laurków dla Świętego Mikołaja przewidziano specjalne upominki.

Na stoiskach wystawców będzie można kupić świąteczne dekoracje, napoje i smakołyki

Zimową Osadę Mikołaja urozmaicą również stoiska wystawców, na których będzie można kupić świąteczne dekoracje, napić się gorącej czekolady lub grzanego wina, a także spróbować lokalnych smakołyków i kupić ozdoby świąteczne.

Wtorek 5 grudnia to dzień Marszu Małych Mikołajów

To nie jedyne atrakcje zaplanowane w ramach Zimowej Osady Mikołaja. Wydarzeniu towarzyszyć będzie druga edycja Marszu Małych Mikołajów, w którym ponad 700 dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym (klasy I-IV) w mikołajkowych nakryciach głowy przemaszeruje alejkami Parku Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się we wtorek 5 grudnia o godzinie 10:00 przy napisie świetlnym Park Śląski, a zakończy się około godziny 11:00 spotkaniem z Mikołajem w Zimowej Osadzie Mikołaja.

Atmosferę świąt dodatkowo podkreśla uroczyste rozświetlenie choinki w Parku Śląskim. Około godziny 16:30, przy Alei Żyrafy, przykuwa wzrok choinka przystrojona tradycyjnymi ozdobami i setkami świateł, co będzie stanowić początek magicznego czasu.

Również niecodzienny Marsz Małych Mikołajów, w którym ponad 700 dzieci przemaszeruje alejkami Parku Śląskiego w swoich mikołajkowych nakryciach głowy, zapowiada się na niezwykłe wydarzenie. Start marszu planowany jest na 5 grudnia o godzinie 10:00, a zakończy się on spotkaniem z Mikołajem w Zimowej Osadzie.

KALENDARIUM ZIMOWEJ OSADY MIKOŁAJA

Warto zaznaczyć godziny otwarcia Zimowej Osady Mikołaja, by nie przegapić tego magicznego miejsca:

  • 1 grudnia: 17:00 – 20:00
  • 2 grudnia: 11:00 – 18:00
  • 3 grudnia: 12:00 – 18:00
  • 4 grudnia: Zimowa Osada Mikołaja będzie nieczynna
  • 5 grudnia: 10:00 – 18:00
  • 6 grudnia: 12:00 – 18:00

Zimowa Osada Mikołaja, wraz z Domkiem Mikołaja, ulokowana jest przy Alei Żyrafy w Parku Śląskim, zapewniając wszystkim odwiedzającym niepowtarzalne przeżycia i radość wynikającą ze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024