Silesion.PL

serwis informacyjny

Zbiórka na nową nogę 16-letniego reprezentanta. Akcja „Stadiony Ekstraklasy w 24h”

Jacek Konieczny urodził się z wadą wrodzonego niedorozwoju prawej nogi. Dzisiaj jest reprezentantem Polski w ampfutbolu, a do pełni szczęścia brakuje mu nowej protezy, która ułatwi mu funkcjonowanie. W zbiórce pomaga m.in. Kacper „Qesek” Misztal, który odwiedzi wszystkie stadiony Ekstraklasy w 24h.

Mimo swojej niepełnosprawności, Jacek jest bardzo ambitnym chłopakiem. Na swój pierwszy piłkarski trening poszedł w wieku 12 lat, a po czterech latach treningów i pierwszych występach w ampfutbolowej ekstraklasie – dostał powołanie do reprezentacji Polski, gdzie zdążył już zadebiutować, a także dwukrotnie wpisać się na listę strzelców.

Ze względu na swoją niepełnosprawność, Jacek potrzebuje regularnej wymiany protezy, która umożliwia mu codzienne funkcjonowanie. Nowoczesna proteza dla reprezentanta Polski to koszt 18 200 zł.

Bardzo się cieszę z pierwszych występów w reprezentacji, a także bramek. To właśnie kibice dodają mi pewności siebie oraz motywują do ciężkiej pracy. Dzięki nowoczesnej protezie będę mógł poruszać się bez kul, a także zmniejszy się obciążenie kręgosłupa i zdrowej nogi. Bardzo gorąco zachęcam wszystkich ludzi, zwłaszcza kibiców piłkarskich, do wsparcia zbiórki na moją nową nogę – mówi Jacek Konieczny, zawodnik TS Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz reprezentacji Polski.

Pomóc Jackowi w zbiórce chce m.in. Kacper „Qesek” Misztal, który w najbliższą sobotę odwiedzi wszystkie stadiony Ekstraklasy w 24h. Częścią akcji jest również licytacja koszulek wszystkich klubów Ekstraklasy wraz z autografami zawodników, a zebrana kwota zostanie przekazana na nową nogę ampfutbolisty.

Zadanie wydaje się niezwykle trudne, ale mam ogromną motywację. Mam nadzieję, że uda się zebrać ponad 18 tysięcy złotych na protezę dla Jacka Koniecznego, którego poznałem podczas spotkania z reprezentacją Polski w ampfutbolu. Cieszę się, że kluby Ekstraklasy włączyły się do akcji. Od każdego zespołu odbiorę koszulkę z autografami piłkarzy. Będą one później licytowane, a cały dochód zasili zbiórkę – dodaje Kacper „Qesek” Misztal.

Link do zbiórki na protezę Jacka: https://zrzutka.pl/gr5nxu
Zachęcamy do wsparcia!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author