Silesion.PL

serwis informacyjny

Zawody w Szczecinie zakończyły eliminacje „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich”. Teraz już tylko finał!

LNO Szczecin fot Adam Kowalski KowalskyPhotos

LNO Szczecin fot Adam Kowalski KowalskyPhotos

Eliminacje zakończone, został już tylko wielki finał! Cykl „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” zbliża się do końca, a jego zwieńczeniem będzie finał na obiektach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Ostatnia impreza eliminacyjna odbyła się w Szczecinie.

Tym razem z młodzieżą spotkał się Piotr Lisek, najlepszy polski skoczek o tyczce, który przyjechał na stadion razem ze swoim trenerem, również byłym zawodnikiem, Marcinem Szczepańskim.

Wiedziałem, że będzie świetnie, ale nie spodziewałem się, że aż tak. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyłem i mam na myśli nie tylko organizację zawodów, ale także fenomenalną i ambitną młodzież. Muszę przyznać, że ja czerpię energię od takich dzieciaków i uwielbiam brać udział w podobnych akcjach – mówił Lisek.

Impreza w Szczecinie zakończyła eliminacje „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich”. W sumie we wszystkich zawodach wystartowało ponad dziesięć tysięcy dzieci ze wszystkich województw! Zawody organizowane były na wzór dużych imprez dla profesjonalnych lekkoatletów, z odpowiednią oprawą audiowizualną. W trakcie każdej z imprez eliminacyjnych wyłoniono reprezentację danego województwa, która w dniach 30 września – 1 października uczestniczyć będzie w wielkim finale w Warszawie.

Naszym głównym celem było i jest zainteresowanie młodych ludzi uprawianiem lekkiej atletyki. Głęboko wierzę, że profesjonalnie zorganizowane zawody i jednocześnie obecność na nich byłych i obecnych gwiazd lekkiej atletyki sprawią, że przekonamy choćby część tych dzieci, iż warto na poważnie zająć się uprawianiem naszej pięknej dyscypliny – mówi Tomasz Majewski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, w przeszłości dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą. Zawody eliminacyjne odbyły się we wrześniu w Wieliczce, Słupsku, Olsztynie, Lublinie, Częstochowie, Włocławku, Stalowej Woli, Karpaczu, Radomiu, Kielcach, Łodzi, Poznaniu, Opolu, Gorzowie Wielkopolskim, Białymstoku i Szczecinie.

Imprezy „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich” uzupełnione są o serię wydarzeń popularyzujących pozytywny wpływ sportu na fizyczny oraz psychiczny rozwój dziecka o nazwie „Strefa Młodego Olimpijczyka”. Tam dzieci i młodzież mogą sprawdzić się w wybranych uproszczonych konkurencjach lekkoatletycznych, ale nie tylko. Szczególnym celem cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” jest bowiem kształtowanie postaw patriotycznych w tym szacunku do hymnu państwowego, godła, barw Rzeczypospolitej Polskiej i historii Polski.

Projekt „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Cykl imprez współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, a projekt wspierają Fundacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Fundacja Lotto.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author