Silesion.PL

serwis informacyjny

Już za tydzień wielki finał cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”

Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie Slupsk fot. Marcin Gadomski

Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie Slupsk fot. Marcin Gadomski

Tydzień pozostał do wielkiego finału cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”, który odbędzie się w Warszawie. W rozgrywanych w szesnastu miastach zawodach eliminacyjnych wyłoniono blisko sześćset zawodniczek i zawodników, którzy reprezentować będą swoje województwa w zawodach podsumowujących cały cykl.

Finał „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich” odbędzie się w dniach 30 września – 1 października na obiektach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. – Do Warszawy przyjadą najlepsi z najlepszych. Na piątek zaplanowano otwarcie Strefy Młodego Olimpijczyka, a wieczorem spotkanie podczas specjalnego koncertu i uroczystej kolacji grillowej – mówi Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W eliminacjach wystartowało ponad dziesięć tysięcy młodych adeptów lekkiej atletyki, którzy rywalizowali o miejsca w kadrach swoich województw na zawody finałowe. Każdorazowo młodych sportowców odwiedziły gwiazdy polskiej lekkiej atletyki, z mistrzami olimpijskimi i świata na czele.

I teraz też tak będzie, bo młodzież podczas finałów spotka się m.in. z mistrzami olimpijskimi Gosią Hołub-Kowalik i Tomkiem Majewskim, a także z innymi utytułowanymi lekkoatletami, jak Kornelia Lesiewicz, Paweł Wojciechowski, Anna Jesień, czy Wioletta Frankiewicz – dodaje Chmara.

Muszę przyznać, że bycie ambasadorką tego programu to dla mnie wielki powód do dumy. Tysiące dzieciaków dostaje szansę nie tylko rywalizacji, ale też zachwycenia się lekką atletyką w profesjonalnych warunkach, przy świetnej organizacji i na ładnych obiektach. Nie mam żadnych wątpliwości, że „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” to bardzo potrzebny program, który w przyszłości po prostu musi zaowocować wychwyceniem kolejnych talentów – mówi Małgorzata Hołub-Kowalik.

Zawody sportowe rozpoczną się w sobotę o godz. 10. Będzie uroczyste zapalenie znicza olimpijskiego oraz prezentacja reprezentacji województw. Zawody potrwają do około godziny 16.00. Zarówno w piątek, jak i sobotę otwarta będzie Strefa Młodego Olimpijczyka, gdzie będzie można sprawdzić się w uproszczonych konkurencjach lekkoatletycznych, a także z wiedzy na temat hymnu RP. Z kolei w sobotę na stanowisku Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych uczestnicy będą mogli wyrobić sobie dokument tożsamości, oczywiście nieformalny, oraz wziąć udział w czerpaniu papieru i konkursach dotyczących PWPW.

Projekt „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Cykl imprez współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, a projekt wspierają Fundacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Fundacja Lotto.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024