Silesion.PL

serwis informacyjny

Mistrz olimpijski nie dał rady uczestnikom Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich

Mistrz olimpijski nie dal rady uczestnikom Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich

Mistrz olimpijski nie dal rady uczestnikom Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich

Dawid Tomala, Jacek Wszoła, Małgorzata Hołub-Kowalik – to tylko niektóre nazwiska wielkich gwiazd, które odwiedziły uczestników zawodów eliminacyjnych cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”. A część dzieciaków pewnie do końca życia zapamięta swój zwycięski bieg z mistrzem olimpijskim!

Tym razem młodzi adepci lekkiej atletyki rywalizowali w zawodach eliminacyjnych w Opolu i Gorzowie Wielkopolskim. W sumie we wrześniu odbędzie się szesnaście takich zawodów, a cykl zwieńczy wielki finał na obiektach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

– W zawodach bierze udział ponad pięćset dzieci, a chętnych było znacznie więcej, ale niestety nie mogliśmy wszystkich przyjąć. Dlatego pozostałych zaprosiliśmy do Strefy Młodego Olimpijczyka, gdzie też świetnie się bawili – opowiada Janusz Trzepizur, były skoczek wzwyż i medalista mistrzostw Europy, a dziś prezes Opolskiego Związku Lekkiej Atletyki i koordynator zawodów w Opolu.

Właśnie w Opolu z młodymi pasjonatami sportu spotkały się tłumy olimpijczyków, w tym medalistów igrzysk, m.in. mistrzowie olimpijscy w skoku wzwyż Jacek Wszoła i w chodzie sportowym Dawid Tomala. Byli też inni znakomici lekkoatleci, jak Anna Wielgosz i Anna Brzezińska, czy pięciokrotna medalistka igrzysk paraolimpijskich Barbara Bieganowska-Zając. Na stadion im. Opolskich Olimpijczyków przyjechał także wicemistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów Bartłomiej Bonk.

– Mamy stadion, który nosi imię opolskich olimpijczyków i całe grono opolskich olimpijczyków na bieżni. To wspaniała sprawa, bo spotkania z gwiazdami zawsze wywołują emocje wśród młodych ludzi. No i część z nich może się chwalić, że wygrała bieg z mistrzem olimpijskim, bo Dawid Tomala wystartował w jednym z nich i nie zwyciężył – dodaje Trzepizur.

Z kolei w Gorzowie Wielkopolskim, również z ponad pięciusetosobową grupą dzieciaków, spotkały się polskie specjalistki w biegu na 400 metrów Małgorzata Hołub-Kowalik i Kornelia Lesiewicz.

– Wierzę, że takie spotkania dają sporo „poweru” tym młodym ludziom, ale dają również mi. Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie to doskonały program, który, o tym jestem przekonana, przyniesie efekty w postaci odkrycia wielu lekkoatletycznych talentów – mówiła Hołub-Kowalik.

W zawodach biorą udział dzieci w wieku dziesięciu i jedenastu lat. Za nami już zawody eliminacyjne w Wieliczce, Słupsku, Olsztynie, Lublinie, Częstochowie, Włocławku, Stalowej Woli, Karpaczu, Radomiu, Kielcach, Łodzi, Poznaniu, Opolu i Gorzowie Wielkopolskim. 17 września cykl zawita do Białegostoku, a ostatnią eliminacją będą zawody w Szczecinie, które odbędą się 18 września. Wtedy poznamy ostatnich uczestników ogólnopolskiego finału, zaplanowanego na 30 września i 1 października w Warszawie.

Projekt „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Cykl imprez współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, a projekt wspierają Fundacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Fundacja Lotto.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author