Silesion.PL

serwis informacyjny

Zapowiedź 8. kolejki Fortuna 1 Ligi

Przed nami 8. kolejka Fortuna 1 Ligi, która w związku z powołaniami do reprezentacji będzie rozgrywana na raty. W weekend zmierzą się ze sobą między innymi Chojniczanka Chojnice ze Stomilem Olsztyn i Chrobry Głogów z Radomiakiem Radom.

  • Chrobry Głogów – Radomiak Radom – 6 września, godz. 18:00

Chrobry Głogów przed tygodniem wygrał pierwszy raz w bieżącym sezonie. Podopieczni Ivana Djurdjevicia pierwszy komplet punktów będą chcieli zdobyć teraz przed własną publicznością. Zadanie to wcale nie jest niemożliwe, ponieważ Radomiak w dwóch wyjazdowych spotkaniach zdobył tylko jeden punkt. – Trener udowodnił, że potrafił wyjść z kryzysu. Myślę, że teraz drużyna będzie regularnie punktować – mówił o Chrobrym Głogów Janusz Kudyba.

  • Chojniczanka Chojnice – Stomil Olsztyn – 7 września, godz 14:45 (Polsat Sport i IPLA)

Kolejne domowe spotkanie rozegra Chojniczanka, która jednak nie wykorzystuje atutu własnego boiska i znajduje się w strefie spadkowej. Do tej pory drużyna z Chojnic na Mickiewicza wygrała tylko 1 z 5 spotkań. Stomil Olsztyn z kolei w tych rozgrywkach udowodnił, że może punktować także na wyjazdach, kiedy to wygrał w Opolu i zremisował w Głogowie.

  • Wigry Suwałki – Puszcza Niepołomice – 7 września, godz. 18:00

Do ciekawego starcia dojdzie w Suwałkach. Wigry na początku sezonu prezentują dobrą formę. Puszcza z kolei wygrywa tylko… na wyjazdach. Wigry jednak na własnym stadionie wygrywały już z Podbeskidziem Bielsko-Biała, czy Bruk-Bet Termalicą. Czy Puszcza udowodni, że na wyjazdach jest niezwykle skuteczna?

  • Sandecja Nowy Sącz – GKS Jastrzębie – 7 września, godz. 19:10

Nie tak początek sezonu wyobrażali sobie w Nowym Sączu. Sandecja znajduje się tuż nad strefą spadkową i z pewnością wpływ na to miały 3 porażki odniesione na wyjazdach. Zawodnicy Tomasza Kafarskiego w poprzednich rozgrywkach byli szczególnie mocni na własnym boisku. Teraz, aby poprawić swoją sytuację w tabeli muszą wygrać z GKS-em Jastrzębie, którzy… są niepokonani od czterech kolejek.

  • Zagłębie Sosnowiec – GKS Bełchatów – 8 września, godz. 14:00

Zagłębie w ostatnich czterech kolejkach zdobyło 9 punktów, a teraz zmierzy się na własnym stadionie z beniaminkiem z Bełchatowa. Na początku sezonu, kiedy do Sosnowca przyjechał inny beniaminek – Olimpia Grudziądz, wówczas Zagłębie musiało uznać jego wyższość. Jak będzie tym razem?

Spotkania PGE Stal Mielec – GKS Tychy, Olimpia Grudziądz – Bruk-Bet Termalica, Podbeskidzie Bielsko-Biała – Miedź Legnica, Warta Poznań – Odra Opole zostaną rozegrane 18 września. Ma to związek z powołaniami do reprezentacji zagranicznych, a także młodzieżowych reprezentacji Polski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024