Silesion.PL

serwis informacyjny

Zakłady bukmacherskie w serialach i filmach fabularnych

Zaklady bukmacherskie w serialach i filmach fabularnych

Zaklady bukmacherskie w serialach i filmach fabularnych

Filmy fabularne o zakładach bukmacherskich, pokerze i hazardzie to gatunek, który łączy w sobie elementy dramatu, komedii i akcji. Te filmy często opowiadają historie ludzi, którzy decydują się na ryzyko i obstawiają na swojego faworyta, aby osiągnąć wielki sukces lub powrócić na ścieżkę sukcesu.

Oto kilka przykładów filmów fabularnych o zakładach bukmacherskich:

 1. Podwójna gra” (Two for the Money) z 2005 r.
 2. The Cooler” (2003)
 3. Żądze i pieniądze” (Lay the Favorite) z 2012 r.
 4. “Gracz” (The Gambler) z 2014 r.
 5. Hazardziści” (Rounders) z 1998 r.
 6. “The Cincinnati Kid” z 1965 r.
 7. “Ryzykant” (Hard Eight) z 1996 r.
 8. Pokerowy Blef” (Lucky You) z 2007 r.
 9. Hazardzista” (Owning Mahowny) z 2003 r.
 10. Kolor pieniędzy” (The Color of Money) z 1986 r.

Te filmy często opowiadają historie o ludziach, którzy decydują się na ryzyko i obstawiają na swojego faworyta w celu osiągnięcia sukcesu lub powrotu na ścieżkę sukcesu. Są one pełne emocji, niepewności i nieoczekiwanych zwrotów akcji, co czyni je atrakcyjnymi dla widzów, którzy lubią filmy z elementami dramatu i akcji.

Jednym z najbardziej znanych filmów o zakładach bukmacherskich jest “Two for the Money” z 2005 roku, w reżyserii Dennisa Dugana. Film opowiada historię Brandona Langa (granego przez Matthew McConaughey), byłego zawodnika futbolu amerykańskiego, który po kontuzji zostaje doradcą bukmacherskim. Współpracuje z Alonzoem Mourningiem (granym przez Al Pacino), wpływowym bukmacherem, który pomaga mu odnaleźć się w branży i stać się jednym z najlepszych specjalistów.

Innym popularnym filmem jest “The Cooler” z 2003 roku w reżyserii Wayna Kramera. Film opowiada historię Berniego Lootzy (granego przez William H. Macy), który pracuje jako “chłodny” w kasynie w Las Vegas. Jego zadaniem jest przynoszenie pecha innym graczom, aby kasyno zarabiało więcej. Kiedy Bernie poznaje piękną krupierkę, Natalie (graną przez Maria Bello), jego szczęście zaczyna się zmieniać i odkrywa, że jego pech może być wartościowym atutem w zakładach bukmacherskich.

Lay the Favorite” z 2012 roku w reżyserii Stephena Frearsa to kolejny film o zakładach bukmacherskich, który warto wspomnieć. Film opowiada historię Beth Raymer (granej przez Rebecca Hall), która przechodzi z pracy w tancerek do pracy jako asystentka bukmachera. W miarę jak jej wiedza i umiejętności rosną, Beth decyduje się na własne zakłady i ryzykuje wszystko, aby odnieść sukces.

W tym artykule omówimy kilka znanych seriali, które poruszają temat zakładów bukmacherskich.

 1. Peaky Blinders” (2013-2019) reżyseria: Steven Knight

Serial opowiada historię gangsterskiej rodziny Shelby’ów z Birmingham w latach 20. XX wieku. Bohaterowie zarabiają na życie m.in. poprzez organizowanie zakładów bukmacherskich i szantażowanie przeciwników. W serialu ukazane są także konsekwencje uzależnienia od hazardu oraz manipulacje w zakładach sportowych.

 1. Billions” (2016-2021) reżyseria: Brian Koppelman, David Levien, Andrew Ross Sorkin

“Billions” to historia konfrontacji między bogatym inwestorem i menedżerem funduszu hedgingowego, Axem Rhodesem, a ambitnym prokuratorem, Chuckiem Rhoadesem. W serialu ukazane są m.in. operacje giełdowe, spekulacje finansowe oraz hazard w świecie finansów.

 1. Boardwalk Empire” (2010-2014) reżyseria: Terence Winter

Serial opowiada historię Enoch “Nucky” Thompsona, polityka i gangstera z Atlantic City w latach 20. XX wieku. W swoich interesach Thompson m.in. zarządza kasynem i zakładami bukmacherskimi. W serialu ukazane są także konsekwencje uzależnienia od hazardu oraz związki między gangsterami a polityką.

 1. Ray Donovan” (2013-2020) reżyseria: Ann Biderman

“Ray Donovan” to opowieść o tytułowym bohaterze, specjaliście od naprawiania problemów dla bogatych klientów. Ray Donovan m.in. pomaga klientom w zakładach bukmacherskich i unikaniu konsekwencji wynikających z ich działań. W serialu ukazane są także problemy związane z uzależnieniem od hazardu oraz manipulacje w zakładach sportowych.

 1. Gomorra” (2014-2021) reżyseria: Stefano Sollima, Claudio Cupellini

“Giuseppe “Ciro” Di Marzio to bohater “Gomorry”, członek neapolitańskiego klanu Camorra. W swoich interesach Di Marzio m.in. organizuje zakłady bukmacherskie i inwestuje w różne interesy związane z przestępczością. W serialu ukazane są także skomplikowane relacje między członkami mafii oraz brutalność i bezwzględność w świecie przestępczości.

6. Luck (2011-2015) reżyseria: David Milch

Kulisy wyścigów konnych, brutalna rywalizacja, wielkie pieniądze i hazard – to świat nowego serialu HBO LUCK. Czterej nałogowi gracze – Jerry (Jason Gedrick), Marcus (Kevin Dunn), Renzo (Ritchie Coster) i Lonnie (Ian Hart), którzy zrzucają się, by obstawić szóstkę, mając przeczucie, że właśnie ten zakład może przynieść im wielką wygraną. W tym samym czasie dawny trener Walter Smith (Nick Nolte) w ukryciu trenuje świetnie zapowiadającego się wierzchowca, z którym związana jest mroczna, nie do końca wyjaśniona historia. Serial ma również polski akcent – w roli Naomi, kobiety związanej z Jerry’m występuje Weronika Rosati, która pojawia się w drugiej połowie serialu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024