Silesion.PL

serwis informacyjny

Jak zacząć grać w zakładach bukmacherskich? Poradnik dla początkujących

Wyobraźmy sobie taką sytuację – sobotni wieczór, spotkanie z przyjaciółmi i wspólne oglądanie meczu, który kończy się właściwie wytypowanym wynikiem.

I chociaż pozostaje ogromna satysfakcja z trafnie przewidzianego rezultatu, to gdzieś zaczyna pojawiać się pewien niedosyt i przeświadczenie, iż owo właściwe typowanie mogłoby przynieść coś więcej niż tylko radość. I tak jest w rzeczywistości, gdyż wiedzę o sporcie i łut szczęścia można zamienić na całkiem przyzwoite pieniądze.

W jaki sposób? Otóż można typować zakłady w firmach bukmacherskich, które umożliwiają czerpanie zysków z trafnie przewidzianych wyników. Jednak wszystkie zakłady bukmacherskie rządzą się swoimi prawami – i dlatego przed rozpoczęciem typowania warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami.

Oto ABC początkującego typera.

Podstawowe definicje

Pierwszym krokiem w rozpoczęciu typowania zakładów jest zapoznanie się z podstawowymi pojęciami tej branży – czyli bukmacherem i jego klientami.
1. Bukmacher
Bukmacher to – mówiąc najogólniej – firma przyjmująca zakłady na określone wydarzenia (najczęściej sportowe, ale nie tylko). Warto przy tym nadmienić, iż zakres tych wydarzeń jest bardzo duży – od niezmiennie popularnej piłki nożnej, koszykówki czy siatkówki, poprzez mniej znane dyscypliny sportowe, aż po wybory parlamentarne bądź prezydenckie. Na rynku funkcjonują dwa podstawowe rodzaje firm bukmacherskich:
– bukmacherzy naziemni, czyli firmy posiadające punkty stacjonarne (czyli przysłowiowe okienka), w których płaci się gotówką lub kartą i w zamian otrzymuje określony kupon,
– bukmacherzy internetowi, którzy działają w sieci.
Każda z tych opcji ma swoich zwolenników i przeciwników – dlatego najlepiej wypróbować je obie. Warte podkreślenia jest to, iż niektórzy bukmacherzy działają na dwóch polach, czyli proponują zarówno zakłady stacjonarne, jak i internetowe.

2. Klienci
Drugim podstawowym elementem zakładów bukmacherskich jest klient, czyli osoba typująca wyniki. W tym przypadku najczęściej można spotkać dwa rodzaje typerów – osoby znające się na danym wydarzeniu (i obstawiające zakłady na podstawie swojej wiedzy) lub osoby mające szczęście (które liczą przede wszystkim na fart). Każdej z tych grup przysługuje jeden cel, czyli osiągnięcie określonego zysku. Jednak osoby posługujące się własną wiedzą osiągają dodatkowo coś bardzo cennego, czyli satysfakcję.

Pierwsze kroki

Podstawowym wymogiem wszystkich firm bukmacherskich jest ukończenie przez klienta 18 roku życia – wymóg ten jest regulowany przepisami prawa, więc nie da się go ominąć. Natomiast każda pełnoletnia osoba może rozpocząć swoją przygodę z typowaniem wyników. Jeżeli chodzi o zakłady w punktach stacjonarnych, to sprawa jest niezwykle prosta – wystarczy udać się do punktu, obstawić dany zakład, zapłacić i czekać na wyniki. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku zakładów online.

Tutaj należy spełnić dwa podstawowe warunki:

  • dokonać rejestracji (która polega na podaniu danych osobowych i utworzeniu konta w danym serwisie),
  • przelać środki finansowe na konto wirtualne, które umożliwiają dokonywanie zakładów (wszystkie warunki płatności są umieszczone na stronie konkretnego bukmachera).

Rejestrując konto wirtualne warto pamiętać o tym, aby grać jedynie u bukmacherów posiadających licencję Ministerstwa Finansów – obstawianie zakładów w nielegalnych firmach grozi wysokimi mandatami.

Porady dla początkujących typerów

Aby wejść w świat zakładów bukmacherskich wystarczy ukończyć 18 lat i – w przykładu zakładów online – zarejestrować swoje indywidualne konto. Jednak tutaj pojawia się dylemat – jak grać, aby wygrywać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie, jednak doświadczeni bukmacherzy chętnie dzielą się z początkującymi typerami pewnymi radami, które mogą ułatwić pierwsze kroki w świecie zakładów sportowych.

Najczęściej pojawiające się rady dla początkujących graczy to:

  • dostosowanie kapitału do indywidualnych możliwości finansowych,
  • unikanie grania “va banque”,
  • założenie kont u kilku bukmacherów (co umożliwia wybór najbardziej atrakcyjnej oferty),
  • skupienie się na kilku dyscyplinach (najlepiej na tych, na temat których posiada się największą wiedzę),
  • analizowanie zakładów (na przykład korzystanie z porównywarek kursów),
  • obstawianie zakładów singlowych (w których szanse na zwycięstwo wahają się od 30 do 50%),
  • obserwowanie bardziej doświadczonych typerów,
  • prowadzenie historii swoich zakładów i analizowanie ich skuteczności.

I co warte podkreślenia – wielu doświadczonych typerów odradza obstawianie wyników po alkoholu, który tłumi rozsądek i wyzwala w graczu skłonność do nadmiernego ryzyka.

Rozpoczynając obstawianie u bukmacherów należy pamiętać o tym, iż wraz z nabieraniem doświadczenia każdy kolejny zakład będzie większą szansą na odniesienie sukcesu. Jednocześnie nie wolno zapominać o tym, iż świat bywa nieprzewidywalny i czasami o wygraniu bądź przegraniu może zadecydować jedynie szczęście lub pech.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author