„Wspaniała dwunastka” – podejmij wyzwanie WOTgames
Na Śląsku i w województwie opolskim jak i w całym kraju trwają zapisy do sportowej rywalizacji w ramach strefy „Wspaniałej dwunastki”. 26 września na każdym z 16 pikników WOTgames na uczestników czeka 200 pakietów startowych oraz medale dla najlepszych. Wejdź na stronę, zgłoś się i podejmij wyzwanie: www.wotgames.wp.mil.pl.
W województwie śląskim rywalizacja rozegra się w Zawierciu w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Stanisława Moniuszki 10. W województwie opolskim czekamy na odważnych w Namysłowie – Błonia Namysłowskie przy ul. Sikorskiego.
W tym roku Terytorialsi poza formalnymi obchodami swojego święta postanowili wyzwolić aktywność fizyczną i zaangażowanie mieszkańców lokalnych społeczności poprzez organizację pikników sportowych WOTgames. Do sportowej rywalizacji WOT zaprasza rodziny, dzieci i dorosłych.
W ramach strefy „Wspaniałej dwunastki” będzie rozgrywane 12 konkurencji sportowych. W zależności od wieku uczestnicy zostaną przydzieleni do kategorii „Rekrut” lub „Terytorials”. „Rekruci” będą musieli wykonać osiem wskazanych przez organizatora konkurencji, a „Terytorialsi” wszystkie dwanaście. Czas na ich wykonanie jest ograniczony długością trwania pikniku. Najlepsi w poszczególnych kategoriach oraz z podziałem na kobiety i mężczyzn otrzymają złote, srebrne i brązowe medale.
Nazwa strefy “Wspaniała dwunastka” jest oczywiście związana z podstawowym modułem szkoleniowym WOT, czyli 12-osobową sekcją lekkiej piechoty. Wybrane konkurencje w ramach strefy to na przykład: „Relaks celowniczego” (czyli znane wszystkim pompki w czasie 1 min), „sprint sapera” (to znana z wojskowych testów sprawności „koperta”), „Zaprawa poranna” (to próba szybkości w worku), „Dostawa amunicji” (to bieg ze skrzynkami na czas) będą też konkurencje o tak wyszukanych nazwach jak „Wymagający porucznik”, „Surowy sierżant”, czy też „Musztra z pojazdami”.
W czasie pikników WOTgames nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Będą na nich czekały liczne gry i zabawy edukacyjne oraz nagrody i dyplomy.
Bazą tematyczną „Akademii Terytorialsa” – strefy przygotowanej specjalnie dla dzieci są sprawności wojskowe, a cała formuła opiera się na grze edukacyjnej. Dzieci nie rywalizują ze sobą bezpośrednio, ale uzyskają “sprawności” na punktach edukacyjnych – zbierają pieczątki na specjalnej “obiegówce”. Wzięcie udziału we wszystkich konkurencjach, a tym samym zdobycie wszystkich „sprawności”, jest równoznaczne z otrzymaniem nagrody oraz dyplomu.
Na piknikach najmłodsi będą mogli poznać tajniki tematyki wojskowej i służby w WOT biorąc udział w 8 aktywnościach:
- “Zabawa w chowanego”, czyli jak wykonać dobry kamuflaż. Najmłodsi dowiedzą się tego dzięki maskowaniu i malowaniu twarzy.
- “Sokole oko”, czyli zabawa z lornetką. Zadanie będzie polegało na wyszukaniu punktów orientacyjnych i naniesieniu ich na mapę.
- “Szkoła przetrwania”, czyli podstawy survivalu i ciekawostki związane z SERE.
- “Na ratunek!”, czyli podstawy pierwszej pomocy. Dzieci będą mogły poćwiczyć zakładanie opatrunków i poznać podstawową wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
- “Poszukiwacz Skarbów”, czyli praca z wykrywaczem metali. Dzieci za pomocą wykrywacza będą szukać różnych ukrytych przedmiotów.
- “Naprzód marsz!”, czyli nauka podstawowych komend wojskowych i sygnałów dowodzenia.
- “Słyszę Cię na 5!”, czyli na czym polega obsługa radia.
- “Gwiazda Polarna”, czyli jak wyznaczyć kierunek świata na kompasie i poznawanie sposobów na wyznaczenie północy bez użycia kompasu.
Wszyscy chętni będą mogli także oddać krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa, zaszczepić się przeciw COVID – 19 lub też skorzystać z punktu Narodowego Spisu Powszechnego Ludności
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).