27 października 2021

Silesion.PL

serwis informacyjny

Otylia Jędrzejczak: Urodziłam się w tej dyscyplinie i nadal chcę pisać jej pozytywną historię

Urodziłam się w tej dyscyplinie, trenowałam ją, jestem częścią jej historii i mam nadzieję, że dalej będę tworzyła pozytywną historię polskiego pływania – mówi Otylia Jędrzejczak, nowy prezes Polskiego Związku Pływackiego. Poniedziałek był pierwszym dniem urzędowania w nowej roli mistrzyni olimpijskiej.

W weekend w Spale odbyło się walne zgromadzenie delegatów PZP, które zdecydowało o zmianach we władzach związku. Nowym prezesem została Otylia Jędrzejczak, która zastąpiła na tym stanowisku odchodzącego Pawła Słomińskiego.

Delegaci zdecydowali, że zostałam prezesem Polskiego Związku Pływackiego, z czego jestem dumna. Zrobię wszystko, aby pływanie miało doskonały wizerunek i by działania podejmowane przeze mnie i przez sztab ludzi, z którym współpracuję, były słuszne. Moją rolą jest połączyć środowisko, które dzisiaj jest podzielone – mówi Jędrzejczak.

Najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania podkreśla, że w PZP jest wiele spraw, którymi trzeba zająć się w pierwszej chwili.

Jednym z ważnych aspektów będzie spotkanie z zawodnikami, którzy polecieli do Japonii na igrzyska, ale musieli z nich przedwcześnie wrócić. Jest do zrealizowania wiele spraw biurowych, czy szkoleniowych – dodaje.

Jeszcze przed wyborami Otylia Jędrzejczak deklarowała, że jej fundacja, która realizuje projekty głównie na rzecz popularyzacji sportu wśród dzieci i młodzieży, nadal będzie działała.

Fundacja powstała siedem lat temu i przez ten czas udało mi się stworzyć tam doskonały zespół, który dziś będzie ją prowadził. Oczywiście, wizerunkowo w dalszym ciągu będę wspierała działania fundacji. Nie ma z tym żadnego problemu, bo moja fundacja nigdy nie współpracowała ze związkiem i nadal nie będzie współpracować. Dziś moje siły będą kumulowały się na Polskim Związku Pływackim, ale będę również wspierać fundację – mówi Otylia Jędrzejczak.

5 1 Głosowanie
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Copyright © 2016-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. | Silesion dla Śląska.
0
Prosimy o komentarz.x
()
x