Silesion.PL

serwis informacyjny

Włamywacz zatrzymany w Ligocie – Panewnikach na gorącym uczynku

Wlamywacz zatrzymany w Ligocie Panewnikach na goracym uczynku

Wlamywacz zatrzymany w Ligocie Panewnikach na goracym uczynku

Policjanci OPP w Katowicach, którzy pełnili służbę w naszym mieście, zatrzymali włamywacza na gorącym uczynku, kiedy ten plądrował mieszkanie. Do interwencji doszło dzięki czujności sąsiada, który zauważył wyważone okno i światło latarki. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat wiezienia.

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Katowicach praktycznie codziennie wspomagają w służbie miejscowych policjantów. Są to patrole umundurowane, a także operacyjne. Tym razem dzięki czujności jednego z mieszkańców Katowic i szybkiej reakcji policjantów NGW OPP w Katowicach zatrzymany został na gorącym uczynku 39-letni włamywacz.  Mieszkaniec dzielnicy Ligota – Panewniki po zapadnięciu zmroku zauważył mężczyznę, który wyważył okno w jednym z mieszkań w sąsiednim bloku. Natychmiast powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, który błyskawicznie skierował na miejsce wywiadowców z oddziału prewencji.

Policjanci, odcinając wszelkie możliwe drogi ucieczki, zatrzymali włamywacza w mieszkaniu, gdy ten z latarką w ręce plądrował jego wnętrze. Wywiadowcy w plecaku zatrzymanego znaleźli sprzęt elektroniczny o wartości prawie 10 tysięcy złotych należący do właścicieli mieszkania, którzy podczas włamania byli na zakupach. Zatrzymany mężczyzna jest znany katowickim policjantom, ponieważ wcześnie był zatrzymywany za podobne czyny. Dzięki wzorowej postawie czujnego sąsiada i wezwaniu Policji mężczyzna za swój czyn poniesie konsekwencje. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Czynności w sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia. Pamiętajmy, że czujność sąsiedzka może dać więcej niż najlepsze systemy alarmowe.

Szybkie zgłoszenie swoich podejrzeń pozwala niejednokrotnie zatrzymać przestępcę na miejscu zdarzenia. Jeżeli widzisz coś, co wzbudza twoje podejrzenia, że dochodzi do popełnienia przestępstwa, powiadom służby dzwoniąc na numer alarmowy 112.

źródło: Śląska Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024