Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowe radiowozy dla policjantów z Wisły i Istebnej

Nowe radiowozy dla policjantow z Wisly i Istebnej

Nowe radiowozy dla policjantow z Wisly i Istebnej

Dziś na terenie Komisariatu Policji w Wiśle odbyło się oficjalne przekazanie dwóch nowych, nieoznakowanych radiowozów Kia Sportage oraz quada. Jeden z samochodów będzie służył policjantom z wiślańskiego komisariatu, natomiast drugi trafi do mundurowych z Posterunku Policji w Istebnej, z kolei quad będzie wykorzystywany przez obie jednostki. Nowe samochody zostały zakupione z funduszu Policji oraz środków przekazanych przez cieszyńskie starostwo, Urząd Miasta w Wiśle oraz Gminę Istebna.

Współfinansowanie zakupu nowych radiowozów przez lokalne samorządy to wyraz poczucia odpowiedzialności za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu cieszyńskiego oraz wspólna troska o ich bezpieczeństwo samorządu, kierownictwa Policji i stróżów prawa, którzy codziennie wychodzą do służby. Zakup tych pojazdów nie byłby możliwy bez wsparcia lokalnych samorządów, które solidarnie na ten cel przekazały po 40 tysięcy złotych. Pozostałą część wydatków pokrył budżet policji. W uroczystości przekazania nowych pojazów wziął udział Komendant Powiatowy Policji Cieszynie inspektor Jacek Stelmach oraz jego zastępca młodszy inspektor Arkadiusz Bloch. Na miejscu obecny był także Komendant Komisariatu Policji w Wiśle nadkomisarz Tomasz Domagała wraz ze swoim zastępcą podkomisarzem Maciejem Szałkowskim oraz kierownikiem Posterunku Policji w Istebnej aspirantem sztabowym Marcinem Sztwiertnią.

Samorządy, które partycypowały w zakupie pojazdów, reprezentowali:

– Starosta Cieszyński Pan Mieczysław Szczurek
– Burmistrz Miasta Wisły Pan Tomasz Bujok
– Wójt Gminy Istebna Pani Łucja Michałek- Chudecka
– z ramienia Zarządu Rady Powiatu Cieszyńskiego Pan Jan Poloczek
– Przewodniczący Rady Miasta w Wiśle Pan Janusz Podżorski

Kluczyki do radiowozów odebrali przedstawiciele Policji, do których trafią samochody. Komendant Powiatowy Policji Cieszynie inspektor Jacek Stelmach kierował słowa podziękowania, za dofinansowanie zakupu nowych radiowozów, do obecnych na miejscu samorządowców, wyrażając słowa uznania za okazane wsparcie. Jak podkreślał, to wielokrotnie okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców oraz licznie odwiedzających Wisłę i Trójwieś turystów.

Wyposażenie jednostki we wskazane samochody oraz quada pozwoli optymalnie odpowiadać na potrzeby mieszkańców i turystów. Docelowo quad będzie wykorzystywany w służbie do patrolowania terenów leśnych czy trudnodostępnych, gdzie nie jest możliwy wjazd radiowozem. Ma to ułatwić policjantom szybkie dotarcie z pomocą do potrzebujących mieszkańców miasta lub turystów. Wykorzystanie quada umożliwi także policjantom prowadzenie poszukiwań osób zaginionych w trudnym terenie. Przekazany pojazd został sfinansowany w całości ze środków Policji.

Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie dziękuje za wsparcie wszystkim samorządom, które współfinansowały zakup nowych radiowozów. Pokazuje to, jak ogromną wartość ma bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Radiowozy będą pomagały w codziennej pracy policjantom różnych pionów, ale przede wszystkim będą służyły poprawie bezpieczeństwa.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024