Wiślana Odyseja, czyli 1200 km edukacji ekologicznej
22 stycznia 2022 r. rozpoczął się trzeci akt Odysei organizowanej przez ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego. Najpierw przez 10 miesięcy w 2020 r. przemierzał z setkami wolontariuszy wszystkie polskie plaże (ponad 500 km marszu), by nad morzem zapanowała czystość. Po Bałtyckiej Odysei ruszył w 2021 r. na Górską Odyseję, by walczyć z zaśmiecaniem szlaków (ponad 800 km marszu). Teraz czas na Królową Polskich Rzek (1200-kilometrowa trasa)! Odyseja podzielona jest na 10 comiesięcznych akcji (pieszych, rowerowych, kajakowych). W przedostatni weekend stycznia odbył się pierwszy etap.
Ekowolontariusze przeszli pierwszy odcinek Wiślanej Odysei – między Baranią Górą a Oświęcimiem (ok. 100 km).
Film z 1. etapu Wiślanej Odysei – 10-miesięcznej walki o #MniejPlastiku w środowisku wiślanym
#WiślanaOdyseja to wyjątkowa akcja edukacyjno-ekologiczna. Marsz wzdłuż nurtu Wisły od źródeł na Baraniej Górze do ujścia w Gdańsku, połączony ze sprzątaniem brzegów i edukowaniem lokalnych mieszkańców.
Każdemu etapowi Wiślanej Odysei towarzyszyć będą lekcje edukacyjne w szkołach, pogadanki dla turystów i lokalnych mieszkańców oraz webinary. W miastach nad Wisłą można oglądać również plenerową wystawę „Plastikowa Odyseja”, prezentującą artystyczne zdjęcia śmieci zebranych na bałtyckich plażach
Partnerzy: Credit Agricole Bank Polska, EFL – Wiedza i Biznes, Wody Polskie, Program Czysta Polska
Każdemu etapowi Wiślanej Odysei towarzyszyć będą lekcje edukacyjne w szkołach, pogadanki dla turystów i lokalnych mieszkańców oraz webinary. W miastach nad Wisłą można oglądać również plenerową wystawę „Plastikowa Odyseja”, prezentującą artystyczne zdjęcia śmieci zebranych na bałtyckich plażach. Wszystkie szczegóły dotyczące tych wydarzeń można znaleźć na stronie www.mniejplastiku.pl oraz w mediach społecznościowych: Facebook.com/WislanaOdyseja.
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).