Silesion.PL

serwis informacyjny

Widzew charytatywnie na rzecz rodaków Merveille’a Fundambu

W piątek 25 września, przy okazji meczu z GKS-em Jastrzębie, odbędzie zainicjowana przez klub zbiórka darów dla mieszkańców Demokratycznej Republiki Kongo.

Merveille Fundambu, nowy zawodnik Widzewa pochodzący z DR Kongo, szybko zyskał uznanie fanów z al. Piłsudskiego 138. W pamięci wszystkich na długo pozostanie premierowa bramka zdobyta przez niego w lidze – pięknym uderzeniem z przewrotki, którym zachwyca się cała piłkarska Polska.

Pomysł klubu związany z pojawieniem się w Łodzi “Fundiego” był prosty. Klub zdecydował się przekazać uzupełniający sprzęt sportowy poprzednich partnerów technicznych, taki jak chociażby znaczniki, pierwszemu klubowi Fundambu w jego ojczyźnie. Szybko okazało się jednak, że cała akcja może mieć znacznie większy zasięg i wymiar. W związku z tym, dzięki współpracy z Fundacją Na Rzecz Rozwoju Demokratycznej Republiki Konga, zorganizowana zostanie otwarta zbiórka darów dla mieszkańców DR Kongo, w której udział wziąć może każdy.

W piątek 25 września, przed meczem Widzewa z GKS-em Jastrzębie w specjalnym punkcie zlokalizowanym przy oficjalnym sklepie Widzewa od godziny 16:00 zostawić będzie można dary, a także datki finansowe (zbiórka zarejestrowana w Portalu Zbiórek Publicznych pod nr 2020/2437/OR), które przeznaczone zostaną m.in. na zakup nowego sprzętu piłkarskiego i częściowe pokrycie kosztów wysyłki. Wśród najbardziej potrzebnych darów są ubrania (każdy rodzaj, w każdej kategorii wiekowej, ale bez butów, które, jak dowiedziała się Fundacja, nie zostaną dopuszczone do transportu przez służby celne), zabawki i sprzęt sportowy, taki jak skakanki, piłki, itp. Rzeczy mogą być używane, ale powinny być w dobrym stanie.

Jesteśmy przekonani, że kibice Widzewa kolejny raz zrobią wszystko, by ludziom w potrzebie mogło żyć się lepiej. Zachęcamy do wsparcia zorganizowanej przez klub aukcji, a także do zaangażowania w działania Fundacji Konga, której celem jest stworzenie szans na lepsze jutro dla mieszkańców DRK (WIĘCEJ O FUNDACJI: https://fundacjakonga.org/).

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023