Silesion.PL

serwis informacyjny

Waldemar Prusik wraca do Śląska Wrocław

Jeden z najlepszych piłkarzy w historii WKS-u powraca do wrocławskiego klubu. Waldemar Prusik będzie zajmował się treningiem indywidualnym w Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.

Waldemar Prusik jest jednym z najwybitniejszych zawodników w dziejach Śląska Wrocław. W 1979 roku zdobył z WKS-em – jak na razie jedyny w klubowym dorobku – złoty medal mistrzostw Polski juniorów. Razem z nim ten sukces świętowali tacy piłkarze jak Ryszard Tarasiewicz, Mirosław Pękala czy Waldemar Tęsiorowski. W Ekstraklasie wychowanek klubu z ul. Oporowskiej zadebiutował na początku lat 80. i szybko stał się liderem drugiej linii wrocławian.

Bardzo się cieszę, że tak wybitny piłkarz, zarówno Śląska Wrocław, jak i reprezentacji Polski, dołączy do grona trenerów naszej akademii. Waldemar Prusik wniesienie do klubu nie tylko bogate doświadczenie piłkarskie, ale i trenerskie – zdobyte chociażby w pracy w młodzieżowych reprezentacjach Polskiego Związku Piłki Nożnejzaznacza Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego.

Utalentowany, wszechstronny pomocnik był filarem nie tylko drużyny Wojskowych, ale i reprezentacji Polski. W narodowych barwach wystąpił 49 razy, gdzie – podobnie jak w klubie – pełnił funkcję kapitana zespołu. Ze Śląskiem sięgnął po wicemistrzostwo kraju (1982) oraz Puchar i Superpuchar Polski (1987). Łącznie rozegrał dla zielono-biało-czerwonych 265 spotkań, w których strzelił 32 gole.

Miałem 10 lat, gdy dołączyłem do Śląska Wrocław i nie będę ukrywał, że mam ten klub głęboko w sercu. Oczywiście, powrót do WKS-u bardzo mnie cieszy, natomiast przychodzę tu w konkretnym celu, aby pomagać młodym zawodnikom. Będę starał się jak najlepiej przekazać swoją wiedzę i bardzo bym chciał, aby wspólne treningi przybliżyły ich w przyszłości do debiutu w pierwszej drużyniemówi Waldemar Prusik.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery pracował m.in. w sztabach szkoleniowych reprezentacji Polski U-17 oraz Śląska Wrocław. W sezonie 1995/96 prowadził Wojskowych jako I trener w spotkaniu Ekstraklasy przeciwko Hutnikowi Kraków. W ostatnich latach Waldemar Prusik związany był z UOKP Silesia Wrocław-Gaj, która współpracuje z WKS-em na zasadach umowy partnerskiej. W akademii Śląska będzie pełnił rolę trenera indywidualnego piłki jedenastoosobowej.

W ubiegłym roku powstał specjalny program „Future Team”, w ramach którego zawodnicy są dodatkowo monitorowani, by jak najlepiej przygotować się do wymagań stawianych w piłce seniorskiej. Trener Prusik będzie odpowiadał za trening indywidualny najlepszych piłkarzy, prowadzony w mniejszych, wyselekcjonowanych grupach. Jego rolą będzie poprawa poszczególnych umiejętności, zwłaszcza błędów technicznych, które na tym etapie możemy jeszcze wyeliminować. Drugim ważnym aspektem będzie współpraca z trenerem analitykiem Andrzejem Gomołyskiem, który dokonuje analiz zespołowych, ale także indywidualnychdodaje Krzysztof Paluszek.

fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023