Silesion.PL

serwis informacyjny

W Katowicach zagrają o hokejowy puchar amatorów

Poludniowa Amatorska Liga Hokeja fot. PALH

Poludniowa Amatorska Liga Hokeja fot. PALH

Drużyna GKS Katowice dopiero co zdobyła Mistrzostwo Polski w hokeju, a już wkrótce na katowickim lodowisku Jantor odbędzie się kolejne wydarzenie z tej dyscypliny sportu. W dniach 7-8 kwietnia odbędzie się tam turniej amatorskich drużyn hokejowych walczących o puchar Południowej Amatorskiej Ligi Hokeja (PALH). Wydarzenie, które zostanie współorganizowane przez katowicki MOSiR, będzie składać się z rywalizacji ośmiu drużyn z różnych regionów Polski.

– Wiadomo, że nie każdy kto w młodym wieku trenuje hokej zostaje później zawodowcem. Dlatego tak ważne jest wspieranie lig amatorskich. Podobnie jak w ubiegłym roku, rozgrywki o puchar jednej z takich amatorskich lig odbędą się w Katowicach – to świetna reklama dla hokeja amatorskiego oraz dla Katowic jako silnego ośrodka, do którego przyjadą hokeiści z różnych miast – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – W Katowicach dysponujemy jedną z największych baz hokejowych w Polsce. Mamy cztery pełnowymiarowe lodowiska na obiektach Jantor I, Jantor II, „Satelita” w Spodku i sezonowe lodowisko w Murckach. Dzięki temu nasze kluby mają dobre warunki do trenowania, zwłaszcza w kontekście rozwoju młodych talentów – dodaje prezydent. więcej na stronie https://SILESION.pl/

Zawody dla hokeistów-amatorów odbędą się na tafli lodowiska Jantor, przy ul. Nałkowskiej 11, w dniach 7-8 kwietnia br. W turnieju wezmą udział drużyny z różnych regionów Polski:

  • KS Power Silesia,
  • Nawa Hockey Team z Katowic,
  • Orlik Opole,
  • Żubry Kraków,
  • HC Humbaki Kraków,
  • GTA Polonia Bytom,
  • HKS Jets Mińsk Mazowiecki
  • oraz Sokół Śląsk.

Współorganizatorem imprezy jest katowicki MOSiR. Dla kibiców wejście na turniej będzie bezpłatne.

– Chętnie wspieramy inicjatywy sportowe dzięki którym mieszkańcy mogą rozwijać talenty i pasje. Mamy stałe partnerstwo w lidze amatorskiej, a podczas turnieju o jej puchar zadbaliśmy m.in. o zabezpieczenie medyczne, medale i statuetki dla zwycięzców – mówi Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.

Południowa Amatorska Liga Hokeja to projekt skierowany do wszystkich amatorów i miłośników hokeja. Celem ligi jest popularyzacja hokeja na lodzie i łagodzenie amatorskich podziałów na zawodników z doświadczeniem ligowym i bez. W nadchodzącym turnieju wezmą również udział osoby, które grały zawodowo w hokeja do 21 roku życia. W ubiegłym roku, podczas pierwszego turnieju o puchar PALH zwyciężyła drużyna Dragons Tychy.

– Widzimy setki osób, które zakończyły swoją edukację hokejową mając 16, 18 i 20 lat, a ligi amatorskie nie chcą ich dopuścić do swoich rozgrywek ze względu na zbyt wysokie umiejętności. Naszym zdaniem to źle wpływa na graczy i obniża poziom sportowy lig amatorskich. Tworzymy zatem ligę dostosowaną do potrzeb wszystkich amatorów – zarówno tych, którzy w wieku 40 lat stwierdzili, że zaczną grać w hokeja, jak i tych szkolonych przez większość swojego życia, którzy ze względów finansowych lub zdrowotnych nie kontynuowali swojej kariery. Naszym celem jest danie szansy wszystkim chętnym – dodaje Damian Nawa, współorganizator Południowej Amatorskiej Ligi Hokejowej.

Katowice hokejową stolicą

Puchar Południowej Amatorskiej Ligi Hokeja, to jedna z wielu imprez organizowanych w obiektach katowickiego MOSiR-u. Niedawno, na lodowisku Jantor I rozegrano IX edycję ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja na Lodzie – „Czerkawski Cup 2023″. Na tafli, pod okiem wybitnego polskiego hokeisty Mariusza Czerkawskiego, rywalizowało 200 uzdolnionych młodych sportowców. Naprzód Janów, który był gospodarzem spotkania zajął wtedy trzecią lokatę.

Pełnowymiarowe lodowiska Jantor I i Jantor II oferują dzieciom profesjonalne szkolenia hokejowe – łącznie trenuje tu około 600 dzieci, z czego blisko połowa to podopieczni klubu Naprzód Janów. – Warto dodać, że katowickie kluby sportowe korzystają z preferencyjnych warunków odbywania treningów. W związku z tym każdy z rodziców może wybrać dla swojego dziecka odpowiednią ofertę szkoleniową – dodaje Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

Znaczenie Katowic na mapie polskiego hokeja cały czas rośnie. 30 marca br. GKS Katowice obronił zdobyty rok temu tytuł hokejowego Mistrza Polski. W sumie hokejowa drużyna z Katowic ma na koncie osiem tytułów mistrza kraju (1958, 1960, 1962, 1965, 1968, 1970, 2022, 2023) co oznacza, że w klasyfikacji wszechczasów awansowała na 4 miejsce. W dorobku GKS Katowice oraz Górnika Katowice, który w 1964 roku został włączony do wielosekcyjnego Górniczego Klubu Sportowego Katowice znajduje się również 10 srebrnych medali oraz 10 brązowych.

Więcej informacji o Południowej Amatorskiej Lidze Hokeja oraz zbliżającym się wydarzeniu można znaleźć na stronie: https://palh.eu/

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024