Silesion.PL

serwis informacyjny

W Chorzowie nastolatkowie znęcali się nad 9-latkiem

Fot. kadr z filmu

Wstrząsające nagrania pojawiły się w sieci, ukazując dramatyczną sytuację, w której grupa nastolatków znęcała się nad 9-letnim chłopcem z Chorzowa. Policja niezwłocznie podjęła działania w sprawie incydentu, identyfikując wszystkich uczestników przemocy. Prezydent miasta, Andrzej Kotala, skomentował sprawę, wyrażając zaniepokojenie oraz apelując o odpowiedzialność i zrozumienie.

Incydent nie miał miejsca na terenie chorzowskiej szkoły, ale to właśnie dyrekcja tej placówki jako pierwsza powiadomiła policję o zaistniałej sytuacji. Obecnie trwa postępowanie wyjaśniające, a wydział edukacji Urzędu Miasta Chorzów prowadzi własne dochodzenie w tej sprawie. Szkoły, do których uczęszcza 9-latek oraz jego rówieśnicy, pozostają w stałym kontakcie z rodzicami młodych osób zaangażowanych w incydent.

Sytuacja nie miała miejsca na terenie chorzowskiej szkoły, ale to właśnie dyrekcja placówki jako pierwsza o sprawie powiadomiła policję. Obecnie trwa postępowanie wyjaśniające. Również wydział edukacji Urzędu Miasta bada sprawę i jest w kontakcie z dyrekcjami szkół, do których chodzi 9-latek oraz nastolatkowie. Szkoły są też w stałym kontakcie z ich rodzicami.” – napisał w mediach społecznościowych prezydent Chorzowa Andrzej Kotala

Prezydent miasta zaapelował do opinii publicznej o wstrzymanie się od emocjonalnych wpisów, hejtu w internecie oraz wydawania pochopnych wyroków. Podkreślił, że w tej sytuacji cierpią nieletni, zarówno ofiara, jak i jej oprawcy. Wskazał, że nieodpowiedzialne zachowanie internautów może jedynie spotęgować traumę tych młodych osób.

Nagrania ukazują, jak grupa nastolatków dręczy dziewięciolatka ze spektrum autyzmu, wywierając na nim psychiczną i fizyczną przemoc. W materiałach wideo widoczne jest, jak ofiara jest zmuszana do uklęknięcia, a oprawcy agresywnie się nad nią znęcają. Rowerek chłopca jest niszczony, a całe zdarzenie zdaje się mieć tło kibicowskie.

Warto podkreślić, że ta sytuacja podkreśla także istotność działań na rzecz wychowywania młodych ludzi w duchu szacunku i akceptacji dla innych, niezależnie od różnic czy indywidualnych cezur. Problemy związane z przemocą wśród młodzieży nie mogą być ignorowane i wymagają systemowego podejścia ze strony społeczeństwa, rodziców, edukatorów i służb odpowiedzialnych za sprawy nieletnich.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023