Silesion.PL

serwis informacyjny

Ruch Chorzów wraca na Stadion Śląski. Betclic honoruje legendę klubu niezwykłym filmem

Już w najbliższą sobotę Ruch Chorzów, jeden z największych polskich klubów piłkarskich w historii, zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Dla Ruchu będzie to wyjątkowe spotkanie. Niebiescy wracają bowiem do Chorzowa, a areną zmagań będzie prawdziwy symbol polskiej piłki nożnej – Stadion Śląski. Z tej okazji Betclic, Sponsor Strategiczny klubu, przygotował wyjątkowy film, którego bohaterką jest słynna „Pani Renia”. Oprócz filmu marka przygotowała dla fanów chorzowskiego zespołu wiele atrakcji, m.in. specjalną strefę meczową. To kolejna akcja marki, która chce angażować się w działania dla klubu i jego kibiców.

Renata Kubiak, a więc wspomniana „Pani Renia”, to  legenda chorzowskiego klubu, która niestrudzenie służyła i opiekowała się drużyną przez 30 lat.  Pracę w chorzowskim klubie zaczęła 28 lipca 1993 roku. Przez trzy dekady wykonywała w chorzowskim klubie szereg obowiązków: od prania trykotów po przygotowywanie boisk do gry. Od 2000 roku jest integralną częścią zespołu, skrupulatnie dbając o strój meczowy zawodników. Przez lata ciężkiej pracy wyrobiła sobie ogromny szacunek i sympatię u piłkarzy, sztabu szkoleniowego i osób związanych z Ruchem. Dziś, choć ze względu na stan zdrowia nie może być obecna na wszystkich meczach, cały czas jest sercem z zespołem.

– Ruch to moja miłość i rodzina. W ostatnich latach zdarzało się, że częściej bywałam w klubie niż w domu – mówi Pani Renia z uśmiechem na twarzy. – Z klubem mam wiele wspomnień, i tych dobrych i tych złych. Widziałam wiele: chwile sukcesu i największe porażki. Byłam świadkiem, jak zdobywaliśmy Puchar Polski i jak przegrywaliśmy finał Pucharu Intertoto. Ostatnie lata to dla klubu bardzo wymagający czas (spadek do III ligi i powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej – red.), ale oczami wyobraźni widzę, jak nasi chłopcy ponownie zdobywają tytuł i ze śląską dumą reprezentują nasz kraj w Europie – dodaje.

Aby uczcić powrót do Chorzowa, sponsor główny klubu – marka Betclic – przygotował we współpracy z Ruchem wyjątkowy spot, w którym główną bohaterką jest właśnie Pani Renia. W humorystycznym filmie zmienia się w inspektora, który sprawdza czy Stadion Śląski jest gotowy na przyjęcie jej chłopców. Sprawdza czy murawa jest gotowa na mecz, czy krzesełka na stadionie są wystarczająco wygodne i czy w szatni panuje należyty porządek.

 – Bardzo cieszymy się, że ten film powstał i dziękujemy marce Betclic za jego realizację. Pani Renia przez problemy zdrowotne zrobiła sobie małą przerwę na Ruchu, ale chcemy, żeby nasza społeczność o niej pamiętała. Dlatego oprócz promocji filmu w naszych mediach społecznościowych, na Stadionie Śląskim pojawią się kody QR, które po zeskanowaniu będą kierować do materiału – mówi Seweryn Siemianowski, Prezes Ruchu. 

– Nieodłącznym elementem naszych akcji jest pasja ludzi, którzy wybrali swój kurs. Historia Pani Reni, jej zaangażowanie i miłość do klubowych barw, może być inspiracją dla każdego z nas. Cieszymy się, że mogliśmy docenić jej poświęcenie dla klubu i przypomnieć jej historię fanom. Jesteśmy zaangażowanym sponsorem, który rozumie jak ważnym wydarzeniem są przenosiny Ruchu na Stadion Śląski. Cieszymy się na wysoką frekwencję na meczu i zapraszamy do korzystania z przygotowanych przez nas atrakcji – mówi Bartłomiej Płoskonka, Country Manager Betclic Polska

W dzisiejszych czasach influencerzy są wykorzystywani w reklamach niezwykle często. Do udziału w tej kampanii zaprosiliśmy jednak influencerkę z krwi i kości. Kogoś, kto bez wątpienia wpłynął na historię klubu: Panią Renię, która wspiera Ruch Chorzów od 30 lat. Jesteśmy szczęśliwi, że to właśnie ona zgodziła się sprawdzić, czy Stadion Śląski jest gotowy na pierwszy mecz Ruchu. I jest gotowy! – mówi Pablo Dominguez, Group Creative Director w agencji 180heartbeats+JvM.

Oprócz filmu o Pani Reni, z okazji powrotu do Chorzowa, Ruch oraz marka Betclic szykują dla fanów wiele atrakcji. Wokół stadionu powstanie m.in. strefa Betclic, w której fani będą mogli zagrać w piłkarskie kółko i krzyżyk, zmierzyć moc swojego kopnięcia na specjalnym automacie, czy sprawdzić swój refleks.

Za ideę kreatywną oraz realizację kampanii odpowiada agencja 180heartbeats + JUNG v MATT, a za produkcję wideo F25 Production House.

Mecz Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław odbędzie się w najbliższą sobotę 28.10. o godz. 20:00. Już dziś wiadomo, że będzie to wielkie, piłkarskie święto – jak dotąd klub sprzedał na ten mecz ponad 20 000 biletów.

O BETCLIC

Betclic to legalny bukmacher i czołowa europejska marka o zasięgu globalnym. Od lat jest liderem rynków we Francji i Portugalii, a od lipca 2019 roku jest dostępny także dla klientów w Polsce. Od początku mocno angażuje się we wspieranie sportu. Od 2023 roku jest Oficjalnym Partnerem Bukmacherskim organizacji UFC i Sponsorem Strategicznym piłkarskiego Ruchu Chorzów, a od sierpnia 2020 roku sponsoruje także federację sportów walki Fame MMA. Marka jest również sponsorem tytularnym międzynarodowej drużyny e-sportowej Betclic Apogee. Betclic w przeszłości wspierał także Lechię Gdańsk, Piast Gliwice i reprezentację Polski w siatkówce. Betclic jest także sponsorem wydarzeń kulturalnych takich jak SBM FFestival, SnowFest Festival czy Polish Lech Hip-Hop Festival.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023