Silesion.PL

serwis informacyjny

Kryminalni zatrzymali patostreamerów ze Śląska tuż po przekroczeniu granicy

fot. Śląska Policja

W ostatnich dniach doszło do zatrzymania dwóch 18-latków przez kryminalnych z katowickiej komendy wojewódzkiej w związku z przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu na terenie Śląska. Młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą postawione im zarzuty.

Policyjni kryminalni bardzo skrupulatnie analizowali materiał dotyczący dwóch młodych mężczyzn, którzy 17 listopada br. dopuścili się przestępstw wobec dwóch młodych kobiet na terenie Bytomia i Gliwic. Po tym incydencie nastolatkowie opuścili granice kraju. Jednak intensywna praca operacyjna policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pozwoliła namierzyć i zatrzymać 18-latków, którzy mieli zamiar wrócić do Polski. Ich zatrzymanie nastąpiło w miniony weekend na terenie Śląska, tuż po przekroczeniu granicy.

Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzeni z policyjnego aresztu do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty. O charakterze tych zarzutów zadecyduje prokurator prowadzący sprawę.

Policja apeluje do rodziców i opiekunów dzieci oraz młodzieży, aby aktywnie angażowali się w życie swoich podopiecznych. Istotne jest:

Monitorowanie aktywności młodzieży w sieci.
Uświadamianie o potencjalnych zagrożeniach wynikających z korzystania z internetu.
Edukacja na temat bezpiecznego zachowania online.
Budowanie silnych więzi i zaufania z dziećmi.
To ważne kroki w zapobieganiu sytuacjom, które mogą prowadzić do narażenia młodych osób na niebezpieczeństwo czy przestępcze działania. Wnikliwa kontrola oraz rozmowy z opiekunami to klucz do zapewnienia bezpieczeństwa młodzieży w dzisiejszych czasach, zwłaszcza w obszarze cyfrowym.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024