Silesion.PL

serwis informacyjny

UW Warszawa najlepszy w AMP w kolarstwie górskim w Krakowie. Dwa złota Białek i Ostaszewskiego

AMP KolarstwoGorskie Krakow2023 003 fotKU AZSAGH

AMP KolarstwoGorskie Krakow2023 003 fotKU AZSAGH

Uniwersytet Warszawski, w dużej mierze za sprawą dwóch złotych medali Antoniny Białek, zwyciężył w klasyfikacji drużynowej Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim, które odbyły się w Krakowie. Wśród mężczyzn tytuły najlepszego kolarza górskiego w jeździe indywidualnej na czas i w wyścigu ze startu wspólnego obronił Karol Ostaszewski z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Zakończona edycja AMP-ów została rozegrana w cieniu drugiego, mniej znanego krakowskiego zamku w Przegorzałąch. Trasa mistrzostw wiodła rozmaitymi ścieżkami Lasu Wolskiego w Krakowie – jednego z największych parków leśnych w kraju. Od środy, przez dwa dni w Małopolsce rywalizowało ponad 200 zawodników z 50 uczelni.

Zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn nie zawiedli faworyci. U pań dwa złote medale wywalczyła Antonina Białek z Uniwersytetu Warszawskiego. Studentka stołecznej uczelni najpierw triumfowała w jeździe indywidualnej na czas, a dzień później nie miała sobie równych w wyścigu ze startu wspólnego. W tym roku kobiece podium zdominowały trzy zawodniczki. Srebro w „czasówce” wywalczyła Milena Drelak (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu), brązowa medalistka wyścigu ze startu wspólnego. Z kolei akademicką wicemistrzynią Polski w tej drugiej konkurencji została Joanna Głowacka (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie), trzecia w środowej jeździe indywidualnej na czas.

Podobnie jak u kobiet, także u mężczyzn dwa złote medale przypadły jednemu zawodnikowi warszawskiej uczelni. Tytuły akademickiego mistrza kraju w obu konkurencjach obronił Karol Ostaszewski z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, który tym samym powiększył swoją kolekcję indywidualnych krążków AMP do dziewięciu. Co ciekawe, w wyścigu ze startu wspólnego triumfował po raz czwarty z rzędu. W tej specjalności za plecami Ostaszewskiego – podobnie jak przed rokiem – finiszował Konrad Czabok (Politechnika Warszawska), a trzeci był tym razem Piotr Kryński (Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku). Z kolei srebro w jeździe indywidualnej na czas zdobył Szymon Pomian (Politechnika Białostocka), a brąz – tak jak podczas AMP 2022 – wywalczył Piotr Śliwiński (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu).

W klasyfikacji generalnej AMP w kolarstwie górskim, która w tym roku była prowadzona wspólnie dla kobiet i mężczyzn, triumfował Uniwersytet Warszawski. Drugie miejsce zajęli gospodarze z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a trzecie – Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Organizatorem AMP w kolarstwie górskim w Krakowie był Klub Uczelniany AZS Akademii Górniczo-Hutniczej, przy współudziale Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Sponsorami i partnerami imprezy były firmy Teekanne, VERGE Sport, FOREST Hotel, EF Education First, Placebo Nutrition, Biostern, Alugear oraz Crossfit 72D.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wyniki Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w Krakowie

Klasyfikacja drużynowa

  1. Uniwersytet Warszawski
  2. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
  3. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie

Kobiety

Jazda indywidualna na czas

  1. Antonina Białek (Uniwersytet Warszawski)
  2. Milena Drelak (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu)
  3. Joanna Głowacka (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)

Wyścig ze startu wspólnego

  1. Antonina Białek (Uniwersytet Warszawski)
  2. Joanna Głowacka (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)
  3. Milena Drelak (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu)

Mężczyźni

Jazda indywidualna na czas

  1. Karol Ostaszewski (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie)
  2. Szymon Pomian (Politechnika Białostocka)
  3. Piotr Śliwiński (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu)

Wyścig ze startu wspólnego

  1. Karol Ostaszewski (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie)
  2. Konrad Czabok (Politechnika Warszawska)
  3. Piotr Kryński (Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku)

Klasyfikacja drużynowa

  1. Uniwersytet Warszawski
  2. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
  3. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
  4. Politechnika Wrocławska
  5. Politechnika Gdańska
  6. Uniwersytet Gdański
  7. Politechnika Krakowska
  8. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  9. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
  10. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024