Ustawa hazardowa a gra w internecie
W lipcu 2016 roku, polski Sejm przyjął projekt tak zwanej Ustawy Hazardowej. Jak wpłynie ona na hazard w internecie i czy nie doprowadzi do zastoju w tej branży?
Hazard w internecie a założenia ustawy
Założenia ustawy hazardowej w kontekście gry w internecie są bardzo proste. W myśl ustawy, “nielegalny” hazard ma zostać zupełnie wyeliminowany z rodzimego internetu. W praktyce więc, mają na nim pozostać wyłącznie firmy działające legalnie.
Skutki ustawy hazardowej
Według posłów partii rządzącej, która rzecz jasna zagłosowała za przyjęciem wspomnianego projektu, ma on uporządkować hazard internetowy, który – co niestety jest prawdą – działa w sposób nieuregulowany prawnie.
Oto planowane skutki wprowadzenia ustawy:
1. Upadek podmiotów, trudniących się nielegalnym hazardem w internecie.
2. Przeniesienie wpływów ze wspomnianych powyżej podmiotów, do innych komórek funkcjonujących legalnie.
3. Zniechęcenie Internautów do korzystania z usług nielegalnych i nieoficjalnych operatorów.
W teorii wszystko wygląda bardzo dobrze. Jednak jak to zazwyczaj bywa, wdrożenie Ustawy Hazardowej będzie wiązało się ze sporym chaosem. Czy przyniesie ona coś dobrego? I czy Ustawa Hazardowa sprawi, że automatycznie przejdziemy z “nielegalnego” hazardu internetowego do jego “legalnej” wersji? Raczej jest to mało prawdopodobne.
Możemy być pewni jednego – na tym wszystkim zyskać ma budżet, do którego wpłyną dodatkowe środki z “legalnego”, internetowego hazardu.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).