Silesion.PL

serwis informacyjny

Co zmieni nowa ustawa hazardowa?

Od 1 kwietnia 2017 roku obowiązywać będzie nowa ustawa hazardowa. Spory nacisk położono w niej na formy internetowej rozrywki, które nawiązują do gier hazardowych.

Dlaczego zmieniono ustawę?

Wprowadzenie nowej Ustawy hazardowej zostało podyktowane zmianami, jakie zaszły w otaczającym nas świecie. Od 2009 niezwykle aktywnie ożywiła się internetowa odnoga branży hazardowej. Wymusiło to na ustawodawcy zmianę obowiązujących przepisów.
W ostatnich latach pojawiło się wiele firm oferujących tego rodzaju rozrywkę, posiadających polskojęzyczne strony internetowe, ale operujących z zagranicy. Firmy te nie posiadały polskich licencji i nie płaciły w naszym kraju podatków. Powstała w ten sposób „szara strefa”, która obejmowała nawet do 90% działających w tej branży firm.

Zmiany w przepisach

Podstawowa zmiana polega na tym, że obecnie operatorzy, którzy chcą funkcjonować na polskim rynku, będą musieli posiadać polskie licencje. Oznacza to nie tylko opodatkowanie w Polsce działających w tym sektorze rynku firm, ale również lepszą ochronę dla naszych graczy, w walce z potencjalnymi oszustami.
Aby wyegzekwować te zmiany, od 1 stycznia możliwe jest blokowanie na terenie Polski dostępu do stron firma zajmujących się internetowym hazardem, które nie posiadają stosownych licencji. Brzmi to groźnie, ale warto pamiętać, że już teraz większość operatorów spełnia standardy unijne, do których nawiązuje nowa ustawa hazardowa.
Znacznie większe zmiany szykują się poza internetem. Ustawa wprowadza państwowy monopol na automaty do gier hazardowych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author