Silesion.PL

serwis informacyjny

USA zniesie wizy dla Polaków w 2019?

Telenowela “zniesionych wiz dla Polaków” trwa odkąd pamiętamy. Prezydenci się zmieniają, nasze stosunki z USA również raz są lepsze raz gorsze, ale w tym względzie nic się nie zmienia.

Wiz jak nie było tak nie ma. Jak myślicie, czy to zmieni się do końca tego roku? Sprawdźcie ofertę takiego właśnie zakładu, który zaprezentował najmłodszy legalny bukmacher w Polsce czyli BetFan

Czy do końca 2019 USA zniesie wizy dla Polaków?

  • Tak – 3
  • Nie – 1.29

Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w USA przyniosła nieoczekiwaną deklarację Donalda Trumpa w sprawie zniesienia wiz dla Polaków. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych 90 dni. Czy po wakacjach dołączymy do elitarnego grona najbliższych partnerów USA i Trump faktycznie zniesie wizy dla Polaków?

Mamy nadzieję, że bardzo szybko. Wiemy, że sytuacja jest dosyć złożona. Niewiele krajów należy do tej elitarnej grupy, chcemy, aby Polska do tej elitarnej grupy należała. Być może nastąpi to w ciągu najbliższych 90 dni

…natomiast w kwietniu ambasador USA Georgette Mosbacher mówiła o przyszłym, 2020 roku:

– Daję moje słowo, wizy zniesiemy, jeśli nie w tym roku, to najpóźniej do końca 2020 – powiedziała Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce w kwietniowym wywiadzie dla “Polska The Times”.

– Jestem gotowa z końcem przyszłego roku zakończyć sprawę wiz dla Polaków. Ta sprawa jest dla mnie priorytetem. Wszyscy, także moi szefowie, mówią mi, że nie można tak mówić, ale i tak to powiem. Jestem gotowa do końca przyszłego roku zakończyć sprawę wiz. I tak długo jak po obu stronach będzie taka wola, to zrobimy to. Jest to dla mnie priorytet, chociaż wiem, że może wychodzę przed szereg. Z końcem przyszłego roku pan mnie tu posadzi i powie: pani obiecała, a tego nie dała. Nie lubię przegrywać, lubię konkurencję. Kiedy mówię, że coś zrobię, to znaczy, że to zrobię. Więc teraz wyszłam przed szereg. Powtórzymy ten wywiad i powiem: tak, znieśliśmy wizy – powiedziała Mosbacher, która od kilku miesięcy piastuje urząd ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce.

 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023