Silesion.PL

serwis informacyjny

TS Podbeskidzie: 11. Oddaj krew, idź na mecz – podsumowanie

11. edycję akcji krwiodawstwa zakończył finał, zorganizowany w sobotę 10 października w Gemini Park.

Choć zaplanowany z dużym wyprzedzeniem finał niefortunnie zbiegł się w czasie z wprowadzeniem w Polsce kolejnych obostrzeń, po cichu można było liczyć na to, że uda się pobić zeszłoroczny rekord. I właśnie tak się stało! Już od godziny 9:00 na przed krwiobusami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ustawiali się pierwsi chętni do oddania krwi.

Na przybyłych czekała specjalnie przygotowana strefa atrakcji, o której wyposażenie zadbała firma IdeaEvents. Najmłodsi, w trakcie gdy ich rodzice oddawali krew, mieli możliwość zagrać w FIFA 20, pokolorować gigantyczną kolorowankę, zawieszoną na ścianie, zrobić pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, czy wziąć udział w malowaniu twarzy lub zabawach ze skręcaniem balonów.

Nieco dalej, w samym sercu CH Gemini Park nowe otwarcie świętował Oficjalny Sklep TS Podbeskidzie i Tommy Cafe. Co prawda wygląd stoiska odmienił się, już jakiś czas temu, to właśnie finał akcji “Oddaj krew, idź na mecz” była świetną okazją, aby oficjalnie zaprosić tam kibiców. TS Podbeskidzie i Tommy Cafe przygotowało 30% rabatu dla gości, którzy do biletów czy gadżetów Górali mogą od niedawna dokupić pyszną kawę Tommy Cafe. Przy sklepie można było też odpocząć na wygodnych, piłkowych fotelach i zmierzyć się w FIFA 20.

Najważniejsza część akcji toczyła się jednak przed CH Gemini Park, gdzie z godziny na godzinę przybywało krwiodawców, a co za tym idzie – litrów oddanej krwi. Bohaterzy, którzy zdecydowali się na ten szlachetny gest podzielenia się krwią z potrzebującymi, po wyjściu z krwiobusa byli częstowani świeżo robioną kawą od Tommy Cafe, a następnie udawali się do Oficjalnego Sklepu TS Podbeskidzie i Tommy Cafe po odbiór pamiątkowego upominku. Paczka z prezentami od Podbeskidzia Bielsko-Biała i sponsorów klubu znalazły się: podwójne bilety na mecze Górali, słodycze i napoje od firmy Lewiatan, vouchery na pizze od Gemini Park, płyny dezynfekujące od Panattoni, czekolada od firmy BetX, paczki kawy od Tommy Cafe, niespodzianki od Martes Sport i Safety First, a także szalik i kubek od klubu. Ponadto, każdy krwiodawca mógł poczęstować się pączkiem od Piekarni i Cukierni Piecuch. 

O godzinie 15:00 wiedzieliśmy już, że pomimo wyjątkowo trudnych warunków kibice Górali znów spisali się na medal! Do 59,5 litrów krwi zebranych w Czechowicach-Dziedzicach, Pszczynie i Żywcu, 51 krwiodawców (zarejestrowanych: 66, po raz pierwszy: 13) w Bielsku-Białej dołożyło do puli niemal 23 litry krwi, a co za tym idzie: ustanowiony został nowy rekord akcji! Wynik 82,5 litra krwi to fantastyczny rezultat drużynowego działania klubu TS Podbeskidzie, partnerów akcji: RCKiK w Katowicach, Klub HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Żywcu, sponsorów i partnerów Górali: Łukosz, Panattoni, BetX, Aqua, Safety First, Lewiatan, Gemini Park, Tommy Cafe, EkaMedica, Martes Sport, Ustronianka i Cukiernia Piecuch, firmie IdeaEvents, a przede wszystkim ogromnej otwartości serc krwiodawców. Wspólnie uratowaliśmy niejedno życie. Dziękujemy, że jesteście z nami!

źródło: TS Podbeskidzie, fot Jakub Ziemianin

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024