Silesion.PL

serwis informacyjny

Trzecia edycja konferencji Science4Football

Trzecia edycja S4F  z udziałem polskich i międzynarodowych ekspertów odbędzie już 16 listopada 2020.  W tym roku tematyka konferencji  koncentruje  się na najbardziej aktualnej problematyce – kompleksowego przygotowania zawodników i zespołów w wyjątkowym okresie pandemii. W trakcie S4F odbędzie się także finał konkursu S4F StartUp Challenge, przeznaczonego dla  firm oferujących innowacyjne rozwiązania technologiczne dla sportu.

Science4Football to coroczna, multidyscyplinarna konferencja z udziałem renomowanych ekspertów i członków sztabów najlepszych europejskich klubów, a także okazja do wymiany doświadczeń dla profesjonalistów pracujących w branży sportowej. Tematyka obejmuje naukowe i praktyczne spektrum przygotowania fizycznego, fizjoterapii, medycyny sportowej, analityki gry, dietetyki i psychologii przy zastosowaniu dynamicznego rozwoju technologii. Bogaty i różnorodny program obecnej edycji zawarty w haśle „Efektywny powrót do gry”, w szczególny sposób zostanie poświęcony problematyce dotyczącej aktualnie wszystkich sportowców – optymalizacji treningu i zdolności do utrzymania najwyższych parametrów fizycznych w zmieniających się uwarunkowaniach pandemicznych. Rejestracja uczestników dostępna jest przez stronę: https://science4football.com/bilety/.

Ponad sześć godzin merytorycznych wykładów poprowadzą  wybitni specjaliści mający wieloletnie doświadczenie w pracy z gwiazdami światowego futbolu, m.in.

  • Tim Meyer – przewodniczący Komisji Medycznej UEFA i Główny Lekarz Niemieckiego Związku Piłki Nożnej
  • Cristiano Eirale – koordynator medyczny Paris Saint-Germain
  • Czesław Michniewicz – trener Legii Warszawa
  • David Cosgrave – trener przygotowania fizycznego FC Kopenhaga         
  • Andrea Riboli – trener przygotowania fizycznego Atalanty Bergamo
  • Stephen Gent – szef operacji skautingowych Middlesbrough FC

Podczas wydarzenia odbędzie się finał prestiżowego konkursu S4F StartUp Challenge dla firm oferujących prototypy innowacyjnych rozwiązań w świecie sportu w takich obszarach jak: SportTech, HealthTech, Wellbeing, BigData i IoT. Atrakcyjną nagrodą, o którą rywalizuje kilkanaście startupów będzie m.in. możliwość przeprowadzania badań z wykorzystaniem infrastruktury Legia LAB, Centrum Badawczo-Rozwojowego w Legia Training Center.

Partnerami konferencji są Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwo Sportu, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ekstraklasa S.A., Legia LAB, WELLtech, EY, SoccerLAB, Keiser, TISA i HeroDot.

Pierwsze dwie edycje kongresu stanowiły wyjątkową w skali krajowej platformę do nauki i dyskusji o metodologii, trendach i przyszłości świata sportu, gromadząc kilkuset uczestników z Polski i zagranicy.

Agenda tegorocznej konferencji znajduje się na stronie https://science4football.com/agenda/ oraz w dołączonym do informacji dokumencie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author