Silesion.PL

serwis informacyjny

Trwają przygotowania do otwarcia Jarmarku Wielkanocnego na katowickim Rynku

Jarmark Wielkanocny fot. Jarmarki Slaskie

Jarmark Wielkanocny fot. Jarmarki Slaskie

Wielkanoc to wyjątkowe święto, które cieszy się ogromną popularnością wśród chrześcijan na całym świecie. W Katowicach, na Rynku, będzie można poczuć klimat tych radosnych świąt dzięki powracającemu jarmarkowi – tym razem w specjalnej, wielkanocnej odsłonie. Już w poniedziałek 20 marca, na katowickim Rynku, wystawcy z Polski, Węgier i Turcji zaczną sprzedawać swoje produkty na katowickim Jarmarku Wielkanocnym. Na odwiedzających czekać będą liczne dekoracje i atrakcje dla całych rodzin.

– Katowickie jarmarki to wydarzenia, które przyciągają nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale także miast ościennych. Dlatego z przyjemnością zapraszam na kolejną edycję Jarmarku Wielkanocnego w Katowicach! Będzie to doskonała okazja, by poczuć klimat Wielkiej Nocy oraz znaleźć wszystko, co niezbędne do udekorowania domu i stołu na święta. Na stoiskach znajdziemy m.in. pisanki wykonywane różnymi ludowymi technikami, stroiki, wiosenne wianki, bukszpany, palmy, rzeźbione świece oraz koszyczki – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Jarmark jest też doskonałą okazją, by spędzić czas w gronie rodziny, przyjaciół i najbliższych. Od 20 marca do 10 kwietnia będzie można wspólnie zrobić zakupy, sfotografować się na tle świątecznych ozdób czy skorzystać z przygotowanych atrakcji takich jak młyńskie koło czy karuzela – dodaje prezydent.

Tegoroczny Jarmark Wielkanocny to 30 stoisk podzielonych na dwie strefy – handlową i gastronomiczną.

Strefa handlowa będzie działała od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-19.00 a także w soboty i niedziele w godzinach 10.00-20.00.

Strefa gastronomiczna natomiast będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.00 – 21.00, przy czym wybrane punkty będą działały do godziny 22.00.

W zależności od warunków atmosferycznych godziny te mogą ulec zmianie.

– Wizyta na katowickim Jarmarku Wielkanocnym to też okazja do kupienia wyjątkowych upominków dla najbliższych. W tym roku w asortymencie znajdą się takie rzeczy jak – biżuteria artystyczna srebrna, z koralików, minerałów czy stali szlachetnej, witraże, obrazy, wyroby drewniane, świece z wosku pszczelego, artystyczne wyroby wielkanocne, kompozycje zapachowe, ceramika użytkowa – w tym także słynna ceramika z Bolesławca – wymienia Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji.

Wielkanocny Jarmark to miejsce, gdzie spotyka się różnorodność smaków i zapachów, a także okazja do skompletowania produktów na stół wielkanocny. Wśród wystawców z całej Polski, Węgier i Turcji znajdziemy wędliny, sery, baby wielkanocne i wypieki, ale również popularne w poprzednich latach produkty, takie jak oleje tłoczone na zimno, tureckie chałwy i baklawy, miody pitne i nalewki. Dla miłośników kulinariów w strefie gastronomicznej będą serwowane m.in. podpłomyki, pierogi, żurek, grill, grzane wino, likiery, owoce w czekoladzie, frytki belgijskie, oscypki z grilla, kawa i czekolada.

Jarmark Wielkanocny to nie tylko okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów., ale także doskonała rozrywka dla całych rodzin. Dla najmłodszych przewidziane są liczne atrakcje, takie jak młyńskie koło, choć mniejsze niż podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego i umieszczone na płycie Rynku. Na Rynku zobaczymy również świąteczne dekoracje, w tym duże pisanki, zajączki i kurczaki. W dodatku, na miejscu będzie dostępna wiktoriańska karuzela oraz kolejka elektryczna. Dodatkowo, w wybrane dni przeprowadzone zostaną świąteczne animacje dla dzieci – szczegóły na temat harmonogramu imprez można znaleźć w mediach społecznościowych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024