Silesion.PL

serwis informacyjny

Jarmark Wielkanocny 2023 w Katowicach

Jarmark Wielkanocny w Katowicach 2023

Jarmark Wielkanocny w Katowicach 2023

Jarmark Wielkanocny to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce, które odbywa się w okresie przedświątecznym. W wielu miastach można zobaczyć kolorowe stragany i stoiska oferujące ręcznie robione dekoracje, słodkie wypieki oraz tradycyjne polskie potrawy. Jednym z najpiękniejszych jarmarków odbywających się w Polsce jest ten w Katowicach.

Jarmark Wielkanocny w Katowicach odbywa się na przestrzeni kilku dni w centrum miasta, zwykle na katowickim Rynku. Tegoroczny Wielkanocny Jarmark odbędzie się na przełomie marca i kwietnia a dokładnie w dniach od 20.03 do 7.04.2023r. na Rynku w Katowicach. Impreza ta przyciąga tysiące turystów i mieszkańców miasta, którzy przychodzą, by poczuć świąteczną atmosferę i skosztować pysznych, tradycyjnych potraw. Na jarmarku można znaleźć wiele stoisk z ręcznie robionymi ozdobami wielkanocnymi, tradycyjnymi polskimi wypiekami, jak np. mazurki, babki oraz pyszne kiełbasy i pasztety.

Jednym z najbardziej popularnych produktów oferowanych na jarmarku jest ozdobna palma wielkanocna. Palmy te są wykonane z różnych materiałów, w tym z papieru, bibuły, siana, a nawet z suszonych kwiatów. Ozdobione kolorowymi wstążkami i jajkami, stanowią one piękną ozdobę każdego domu w czasie świąt Wielkanocnych. Na jarmarku można również znaleźć tradycyjne gadżety związane z kulturą śląską, takie jak chusty w kolorowe kwiaty, haftowane obrusy oraz ręcznie robione koronki.

Jarmark Wielkanocny to również doskonała okazja, by spróbować wielu tradycyjnych potraw, takich jak żurek, biały barszcz czy kiełbasa z grilla. Na jarmarku można również spróbować regionalnych przysmaków, jak np. tradycyjnego śląskiego makiełki. Jest to potrawa wykonana z kaszy gryczanej, smażonej cebuli i boczku, a całość podawana jest z kwaśną śmietaną.

W czasie jarmarku organizowane są również różnego rodzaju warsztaty i konkursy, jak np. konkurs na najpiękniejszą palmę czy na najlepszą kiełbasę. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, takich jak wesołe miasteczko, karuzele oraz występy zespołów ludowych.

Wielkanocny jarmark w Katowicach to nie tylko doskonała okazja, by zrobić zakupy i spróbować pysznych potraw, ale również by wziąć udział w tradycyjnych śląskich obrzędów.

Adres Jarmarku Wielkanocnego w Katowicach 2023:

Rynek w Katowicach
ul. Rynek
40-003 Katowice

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024