Silesion.PL

serwis informacyjny

Tomasz Wichniarek szefem skautingu Widzewa Łódź

Od listopada za dział skautingu Widzewa Łódź odpowiadać będzie Tomasz Wichniarek, który w przeszłości taką samą funkcję pełnił przez siedem lat w Lechu Poznań.

W Lechu Tomasz Wichniarek najpierw sam był skautem, a następnie szefem całego działu skautingu, który z powodzeniem rozwijał przez kolejne lata. Po siedmiu sezonach i stworzeniu profesjonalnej, efektywnej struktury skautingowej rozstał się z klubem i kolejny rok spędził w ekipie jego lokalnego rywala, Warcie Poznań. Tam jego kompetencje były jeszcze szersze i choć nadal zajmował się kwestiami przede wszystkim sportowymi, funkcjonował w randze dyrektora zarządzającego.

W minionych miesiącach Wichniarek pracował dla jednej z niemieckich firm, która przygotowała autorski system oceny zawodników, tworzący ich szczegółowe profile piłkarskie. System ten zdecydowały się testować u siebie między innymi Legia Warszawa i Pogoń Szczecin, a z jego zaletami miał okazję zapoznać się również Widzew.

Oprócz wieloletniej pracy w obszarze skautingu, Tomasz Wichniarek ma także doświadczenie trenerskie. Prowadził między innymi wspomnianą Wartę Poznań, rezerwy i zespoły młodzieżowe Lecha Poznań, a także drużyny Olimpii Elbląg czy Tura Turek. Od wielu lat zajmuje się jednak przede wszystkim procesem oceniania potencjału sportowego i pozyskiwania zawodników, co z powodzeniem realizował na poziomie ekstraklasy i pierwszej ligi.

Cieszę się, że mogę dołączyć do tak zasłużonego, utytułowanego klubu. Praca w nim to dla mnie olbrzymie wyzwanie. Zdaję sobie sprawę z tego, jakie wiążą się z tym oczekiwania. Jestem tu jednak po to, by systematycznie wzmacniać drużynę i kłaść podwaliny pod jej grę w ekstraklasie, co dla Widzewa powinno być obowiązkiem. Jestem pewien, że moje doświadczenie pomoże klubowi stworzyć efektywną strukturę skautingową, która pozwoli na stały dopływ wartościowych i utalentowanych zawodników do pierwszej drużyny i Akademii Widzewa. Prężnie działające skauting i Akademia to dla mnie absolutna podstawa funkcjonowania klubu – zaznacza Tomasz Wichniarek, który we wtorek 3 listopada oficjalnie rozpoczął pracę w klubie z al. Piłsudskiego 138.

Tomasz Wichniarek to przede wszystkim osoba o wieloletnim doświadczeniu skautingowym, ale też jasnej wizji pracy – wizji, która bardzo nam odpowiada, bo opiera się na pogłębionych analizach i jasnych przesłankach. Uwzględnia też wszystkie niezbędne elementy prawidłowej oceny zawodnika i – co pokazuje czas – jest skuteczna. Zależy nam na synergii pracy skautingu i Akademii, która pozwoli na stały rozwój pierwszej drużyny Widzewa. I właśnie za to odpowiedzialny ma być przede wszystkim nowy szef działu skauting – przyznaje Martyna Pajączek, prezes Widzew Łódź SA.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author