Silesion.PL

serwis informacyjny

Szymon Krocz na dłużej w Śląsku Wrocław

Szymon Krocz na dluzej w Slasku Wroclaw

Szymon Krocz na dluzej w Slasku Wroclaw

Nowy kontrakt ze Śląskiem Wrocław podpisał Szymon Krocz. 21-latek związał się z wrocławskim klubem trzyletnią umową.

Krocz dołączył do akademii Śląska w 2017 roku z Górnika Zabrze, początkowo występując w zespole juniorów starszych WKS-u. Sezon 2018/19 spędził na wypożyczeniu do trzecioligowej Foto-Higieny Gać, a następnie wrócił do Śląska, stając się podstawowym zawodnikiem II drużyny.

Bardzo się cieszę, że moja praca została zauważona i otrzymałem szansę rywalizacji o miejsce w składzie pierwszej drużyny. Wiem, że w Śląsku Wrocław mam zapewnione wszystko, czego potrzebuję do dalszego rozwoju. Chcę iść krok po kroku w górę, a moim pierwszym celem jest debiut w rozgrywkach PKO Ekstraklasy – mówi Szymon Krocz.

21-latek w sezonie 2019/2020 wywalczył z zespołem rezerw historyczny awans na szczebel centralny. W rozgrywkach eWinner 2. ligi był jedną z ważniejszych postaci drugiej drużyny WKS-u, która zakończyła sezon na wysokim ósmym miejscu. Krocz rozegrał najwięcej minut spośród wszystkich zawodników (2800). W 35 meczach zdobył pięć bramek i zaliczył pięć asyst.

Szymon to bardzo wszechstronny zawodnik, którego atuty można wykorzystać na różnych pozycjach, w zależności od stosowanego ustawienia. Rozwija się harmonijnie, potwierdzając tym samym jak ważna dla młodego piłkarza może okazać się regularna gra na szczeblu centralnym, w eWinner 2. Lidze – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy wrocławskiego klubu.

Dobre występy Szymona na boiskach eWinner 2. ligi zostały zauważone przez sztab szkoleniowy pierwszego zespołu, który zabrał go na obóz przygotowawczy do Chorwacji. Nowy kontrakt Krocza będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023