Silesion.PL

serwis informacyjny

Caye Quintana napastnikiem Śląska Wrocław

Caye Quintana napastnikiem Slask Wroclaw

Caye Quintana napastnikiem Slask Wroclaw

Nowym piłkarzem Śląska Wrocław został Caye Quintana. 27-letni napastnik z Hiszpanii związał się z klubem umową do końca czerwca 2024 roku.

Urodzony w miejscowości Huelva napastnik ostatni sezon spędził na wypożyczeniu z Cadiz CF do Malagi CF. W barwach andaluzyjskiego klubu rozegrał cały sezon w LaLiga 2, czyli na zapleczu jednej z najlepszych lig świata. Był podstawowym napastnikiem zespołu, rozgrywając łącznie 38 meczów. Strzelił pięć goli, do których dołożył cztery asysty. Dwie z tych bramek zdobył w Pucharze Króla, trafiając m.in. w rywalizacji z Granadą, drużyną Primera Division, która ostatecznie wyeliminowała Malagę z rozgrywek.

– Jestem przekonany, że Caye Quintana wzmocni naszą siłę ofensywną. To zawodnik, który rozegrał cały sezon w barwach Malagi na poziomie LaLiga2 i z pewnością wniesie do naszej gry jeszcze więcej jakości. Caye zawsze na boisku wykazuje się dużą aktywnością, jest szybki, dobrze wyszkolony technicznie i sprawdza się zarówno przy wykańczaniu akcji, jak i w grze kombinacyjnej, co niewątpliwie jest jego sporym atutem – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Caye w swojej karierze reprezentował barwy wyłącznie hiszpańskich zespołów. Najwięcej spotkań rozegrał dla Recreativo Huelva. Koszulkę meczową klubu ze swojego rodzinnego miasta zakładał 58 razy. W swojej karierze zaliczył w sumie 82 występy na drugim i 142 na trzecim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii. Na swoim koncie uzbierał do tej pory 50 bramek.

– Po raz pierwszy zagram w zagranicznym klubie i cieszę się, że trafiłem właśnie do Śląska. To dobry zespół, występujący w europejskich pucharach i należący do czołówki polskiej Ekstraklasy. Rozmawiałem z kilkoma hiszpańskimi zawodnikami występującymi w Polsce i wszyscy byli zgodni co do tego, że Śląsk to doskonały wybór. Jestem tu, aby pomóc drużynie osiągać sukcesy – komentuje nowy napastnik WKS-u.

Caye Quintana podpisał kontrakt do końca czerwca 2024 roku. W Śląsku będzie występował z numerem 24.

Fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024