Silesion.PL

serwis informacyjny

Szpilka vs Radczenko i wielki powrót „Różala” na KSW 71

Szpilka vs Radczenko i wielki powrot Rozala na KSW 71

Szpilka vs Radczenko i wielki powrot Rozala na KSW 71

Podczas nadchodzącej gali KSW 71 Artur Szpilka (0-0) zadebiutuje w MMA i zmierzy się z ukraińskim pięściarzem, Siergiejem Radczenką (1-1, 1 KO), będzie to rewanż za bój w bokserskim ringu. W trakcie wydarzenia dojdzie również do długo wyczekiwanego powrotu byłego mistrza wagi ciężkiej KSW, Marcina „Różala” Różalskiego (7-4, 4 KO, 2 Sub). Bilety na galę KSW 71 są już w sprzedaży w serwisie eBilet.pl.

Już 18 czerwca organizacja KSW po raz pierwszy w historii zawita do Torunia. Gala KSW 71 odbędzie się w hali Arena Toruń, a do okrągłej klatki wejdzie wówczas gwiazda bokserskich ringów, Artur Szpilka. W debiucie w nowej dla siebie formule walki „Szpila” zmierzy się z Siergiejem Radczenką, z którym walczył już raz w bokserskim ringu. Panowie starli się w marcu 2020 roku. Polak wygrał ten pojedynek na punkty, ale werdykt wzbudził wiele kontrowersji. Zaraz po tym starciu mówiło się o rewanżu, jednak ostatecznie nigdy do niego nie doszło. Teraz obaj zawodnicy będą mieli okazję zamknąć swoją sportową rywalizację w okrągłej klatce KSW.

Artur Szpilka jest jednym z najbardziej znanych i popularnych polskich pięściarzy. 33-latek z Wieliczki ma za sobą bogatą karierę w ringu. W zawodowym boksie stoczył 29 pojedynków, z których 24 zakończyły się jego zwycięstwem. W roku 2016 walczył o pas mistrza świata WBC królewskiej kategorii wagowej, ale musiał wówczas uznać wyższość Deontaya Wildera. Szpilka ma na swoim koncie zwycięstwa nad tak znanymi pięściarzami jak: Tomasz Adamek, Mariusz Wach czy Mike Mollo.

Siergiej Radczenko ma za sobą 15 zawodowych konfrontacji w ringu, z których 8 zakończyło się jego wygranymi. W odróżnieniu od Artura Szpilki, Radczenko ma już za sobą debiut w zawodowym MMA. W mieszanych sztukach walki stoczył dwa pojedynki, z czego jeden wygrał. Radczenko w młodości trenował też zapasy, ale potem skupił się w całości na pięściarstwie.

Podczas gali KSW 71 dojdzie również do wielkiego powrotu Marcina Różalskiego. Popularny „Różal” jest byłym mistrzem wagi ciężkiej KSW. Pas zdobył podczas pamiętnej gali KSW 39: Colosseum, kiedy to w pięknym stylu znokautował Fernando Rodriguesa Jr. Po tej wygranej Marcin zwakował tytuł i odwiesił na kołek rękawice do MMA. Później zawalczył jeszcze w kickboxingu i na gołe pięści. Marcin Różalski związany jest z KSW od roku 2011. Pod banderą największej polskiej organizacji pokonał między innymi Pawła Słowińskiego i Mariusza Pudzianowskiego.

KSW 71 karta walk

Walka wieczoru | Main event

Walka o pas kategorii lekkiej| KSW Lightweight Championship Bout

Karta główna | Main card

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024