Silesion.PL

serwis informacyjny

Szkoła w katowickich Bogucicach z nowym boiskiem i siłownią

Nowe boisko może służyć do gry m.in. w siatkówkę, piłkę ręczną oraz tenisa fot. S. Rybok UM Katowice

Nowe boisko może służyć do gry m.in. w siatkówkę, piłkę ręczną oraz tenisa fot. S. Rybok / UM Katowice

1 czerwca w Dzień Dziecka zostało uroczyście otwarte boisko wielofunkcyjne oraz siłownia zewnętrzna przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Katowicach. To efekt realizacji zadania z ósmej edycji katowickiego Budżetu Obywatelskiego.

– Dzisiaj jest Dzień Dziecka, więc nie ma lepszego dnia na otwarcie takiego obiektu jak przyszkolne boisko i siłownia. Można potraktować je jako swego rodzaju prezent. Ale to nie jest tak, że ktoś ten prezent wam dał, jest on efektem waszych wspólnych działań – uczniów, rodziców oraz całej szkolnej społeczności. Budżet Obywatelski to wspaniała inicjatywa, dzięki której każdy mieszkaniec miasta ma możliwość wpływania na to, co się w Katowicach dzieje. Zachęcam wszystkich do aktywnego korzystania z tego narzędzia, bo ta inwestycja pokazuje, że ten głos mieszkańców jest ważny – powiedział uczniom ZS-P nr 4 Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.  

1 czerwca, podczas Dnia Sportu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 przy ul. Wróblewskiego 42, odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu sportowego zrealizowanego w ramach ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Na obiekt ten składa się siłownia zewnętrzna oraz boisko wielofunkcyjne do gry: w piłkę ręczną, siatkówkę, piłkę nożną oraz tenisa ziemnego. Boisko ma wymiary 19×32 m i wykonane jest z nawierzchni poliuretanowo-gumowej. Wartość zrealizowanego zadania wyniosła 344 tys. zł.

– Bardzo dziękuję wnioskodawczyni tego projektu, pani Magdalenie Pilip oraz wszystkim mieszkańcom, którzy oddali swoje głosy na to zadanie z Budżetu Obywatelskiego. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, bo forma fizyczna buduje psychiczną. Po czasie pandemii, nauce on-line ta aktywność jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka, ale uczniów w szczególności – powiedziała Apolonia Filipek, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Katowicach.

Inwestycja jest efektem realizacji projektu pn. „Dla uczniów, mieszkańców-każdego z Nas: tu spędzisz zawsze aktywnie czas! Siatka, kosz, noga i siłka”, który w głosowaniu na zadania o charakterze lokalnym dla dzielnicy Bogucice uzyskał 1 431 głosów. – Pomysł był taki, żeby powstało coś dla dzieciaków i ich rodziców, dlatego w ramach projektu pojawiło się nie tylko boisko, ale też siłownia zewnętrzna. Liczę na to, że skorzysta z tego nie tylko szkoła, ale też okoliczni mieszkańcy, którzy zawsze chętnie przychodzili na przyszkolne boiska – powiedziała Magdalena Pilip, wnioskodawczyni projektu do BO.

Aktualnie trwa 10. edycja katowickiego Budżetu Obywatelskiego, który jest na etapie weryfikacji merytorycznej wniosków. Do tego etapu przeszły 282 wnioski, a więc 95% spośród wszystkich zgłoszonych. Tegoroczne głosowanie odbędzie się w terminie od 11 do 24 września. W dotychczasowych dziewięciu edycjach mieszkańcy zdecydowali o wydatkowaniu ponad 145 mln zł na 1140 projektów wybranych w drodze głosowań.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author