Silesion.PL

serwis informacyjny

Katowickie kąpieliska ruszają lada moment

Rolna basen

Rolna basen

W 2023 roku katowicki MOSiR otwiera kąpieliska wcześniej. Nie zabraknie też nowości. W Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca ruszają wodne place zabaw, basen Rolna będzie czynny po raz pierwszy
w weekend 10 i 11 czerwca.

– Pogoda w ostatnich dniach dopisuje, a wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dlatego wodne atrakcje sukcesywnie udostępniamy naszym mieszkańcom. Przy okazji Dnia Dziecka oddajemy do użytku najmłodszych wodne place zabaw. Od połowy czerwca sukcesywnie uruchamiać będziemy kolejne baseny – w weekendy 10 i 11 oraz 17 i 18 czerwca będzie czynne kąpielisko przy ulicy Rolnej, od 23 czerwca dostępne będzie ono codziennie. Tego dnia zacznie działać również Bugla. Ponadto w tym sezonie plaże Doliny Trzech Stawów i Morawy będą czynne dla katowiczan przez cały lipiec i sierpień – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Dzisiaj (tj. 1 czerwca) uruchamiane są wodne place zabaw. Będą one działać od 9.00 do 20.00. Wodne place zabaw na os. Odrodzenia przy ul. Biedronek i na os. Tysiąclecia w rejonie ul. Ułańskiej i ul. Jadwigi Śląskiej będą czynne do 3 września, a ten zlokalizowany przy wejściu od ul. Pułaskiego na Dolinę Trzech Stawów i na terenie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Gliwickiej 224 do 10 września. Wstęp na place zabaw jest bezpłatny. Doświadczenia i frekwencja z ubiegłych lat dowodzą, że miejsca te są idealne do spędzania wolnego czasu w upalne dni, zarówno przez katowickie dzieci, jak i ich opiekunów. 

Katowickie baseny będą uruchomione wcześniej niż zwykle

W tej chwili pracownicy MOSiR-u intensywne pracują nad przygotowaniem do uruchomienia otwartych basenów. Najpierw oddany do użytku w systemie weekendowym zostanie ten przy ulicy Rolnej. Będzie działał on w weekendy 10 i 11 czerwca oraz 17 i 18 czerwca. Od 23 czerwca do końca sierpnia kąpać się będzie można codziennie. W lipcu i sierpniu z obiektu przy ul. Nasypowej skorzystamy od 10.00 do 18.00. Dostępne są baseny rekreacyjny i mały oraz brodzik dla dzieci.

– To nowość, bo w tamtym roku Rolną otwierano dwa tygodnie później. Również Bugla będzie dostępna dłużej, bo do godziny 19.00 – zapowiada Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

Bugla będzie czynna od 23 czerwca do końca lipca od 10.00 do 19.00. W sierpniu od 10.00 do 18.00. natomiast z  basenu zlokalizowanym w Ośrodku Wczasowym Gliwicka będzie można korzystać od początku lipca do końca sierpnia od 10.00 do 18.00.

Morawa i Trzy Stawy

Zażywać wodnych kąpieli i plażować będzie można także w Dolinie Trzech Stawów i nad Morawą. Dotychczas opieka ratowników przy tych obiektach była dostępna tylko przez jeden miesiąc. W tym roku możliwość kąpieli pod okiem ratownika będzie istniała od początku lipca do końca sierpnia, w godzinach od 10.00 do 18.00.

Wypożyczalnia w Dolinie Trzech Stawów czynna od 3 czerwca

W katowickiej Dolinie Trzech Stawów będzie można wypożyczyć kajak, łódź do wiosłowania, rowerki wodne, elektryczne łodzie motorowe dla trzech i pięciu osób. Atrakcje będą dostępne od 3 czerwca. Od 1 lipca natomiast wypożyczyć będzie można jednoosobową deskę SUP.

  Dolina Trzech Stawów cieszy się niesłabnącą popularnością przez wzgląd na dostępność różnorodnych atrakcji wodnych i możliwości spędzania wolnego czasu. Pierwsze dni czerwca zapowiadają się słonecznie, więc zadbaliśmy aby mieszkańcy mogli jak najszybciej skorzystać ze strefy udogodnień pływackich – mówi Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

Wypożyczalnia będzie czynna od poniedziałku do piątku od 15:00 do 19:00. W soboty, niedziele i dni wolne będzie otwarta od 10.00 do 19.00, przy czym każdorazowo sprzęt będzie wydawany do 18:00.

Pół godziny na dwuosobowym kajaku będzie kosztowało 13 złotych. Tyle samo czasu spędzimy w czteroosobowej łodzi do wiosłowania i na rowerku wodnym za 20 złotych. Przepłynięcie się elektryczną łódką motorową to koszt od 35 złotych. Tę samą kwotę zapłacimy za godzinę na desce SUP. Obiekt prowadzi zewnętrzna firma przy współpracy z katowickim MOSiR-em. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author