Silesion.PL

serwis informacyjny

SIGNIUS wdraża weryfikację tożsamości przez mObywatel

SIGNIUS S.A. oferująca zaawansowane rozwiązania do zdalnego podpisywania i pieczętowania dokumentów oraz weryfikacji tożsamości z powodzeniem wdrożyła na swojej platformie SIGNIUS Professional weryfikację tożsamości przez mObywatel. Rozwiązanie dedykowane jest klientom biznesowym, którzy w ten sposób mogą uzyskać podpis zaawansowany z weryfikacją tożsamości KYC (Know Your Customer). SIGNIUS S.A. ramach trwającej emisji akcji serii F planuje pozyskać do 2 mln zł m.in. na dalszy rozwój technologii i skalowanie biznesu w Polsce i zagranicą.

Integracja mObywatel z platformą SIGNIUS Professional zapewni jeszcze szybszy proces weryfikacji tożsamości i umożliwi w kilku prostych krokach bezpieczne zawarcie umowy podpisem zaawansowanym. Użytkownik podpisując dokument przy pomocy platformy SIGNIUS będzie miał możliwość wyboru metody identyfikacji tożsamości przez mObywatel, następnie po zeskanowaniu kodu QR potwierdzi zgodność danych, które zostaną poddane identyfikacji KYC wraz z końcowym podpisem zaawansowanym.

– Wdrożenie weryfikacji tożsamości przez mObywatel było dla nas jednym z kluczowych procesów technologicznych i naturalnym krokiem w rozwoju naszej platformy. Obserwujemy dynamicznie rosnącą popularność rządowej aplikacji i potencjał wykorzystania tego rozwiązania w przyspieszeniu procesów biznesowych wśród naszych klientów – mówi Bartosz Witkowski, prezes SIGNIUS S.A.

Według tegorocznych danych Ministerstwa Cyfryzacji aplikację mObywatel pobrano ponad 16 mln razy, natomiast mDowód na swoich telefonach posiada już 6 mln Polaków.

Spółka w ramach trwającej emisji akcji serii F planuje pozyskać od inwestorów do 2 mln zł. W procesie przeprowadzenia oferty publicznej spółkę wspiera Dom Maklerski INC S.A. W najbliższych miesiącach SIGNIUS S.A. planuje złożyć Dokument Informacyjny i ubiegać się o upublicznienie akcji na rynku NewConnect. W zeszłym roku jednostkowe niezaudytowane przychody Spółki wyniosły prawie 4,3 mln zł, zysk EBITDA wyniósł ponad 1,3 mln zł, natomiast zysk netto prawie 1,2 mln zł

– Mamy wyznaczone konkretne cele biznesowe dotyczące zarówno kolejnych rozwiązań technologicznych, a także kontynuację dynamicznego wzrostu na rynkach zagranicznych. Liczymy, że pozyskane środki w ramach trwającej emisji przyspieszą te procesy, a zapowiadany debiut na rynku NewConnect jeszcze mocniej uwiarygodni naszą działalność i otworzy nowe perspektywy – dodaje prezes SIGNIUS SA.

SIGNIUS oferuje kompleksowe rozwiązania do podpisywania dokumentów elektronicznych, w tym podpisu kwalifikowanego zgodnego z eIDAS. Firma zrealizowała ponad 20 wdrożeń B2B, obsługując firmy z sektorów takich jak ubezpieczenia, energetyka, kancelarie prawne i HR. Dzięki SIGNIUS podpisano już ponad 160 tys. dokumentów, a liczba kont na platformie przekroczyła 45 tys. Ponad 60% przychodów firmy pochodzi z rynków zagranicznych, głównie z Niemiec, gdzie współpracuje m.in. z DoktorABC, Deutsches Institut für Bautechnik oraz AOK. W Polsce SIGNIUS nawiązał współpracę z Orange Polska, Compensa i SGGW, co przyczynia się do digitalizacji procesów akademickich. Firma dostrzega duży potencjał rozwoju zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024