Silesion.PL

serwis informacyjny

Samuel Mraz (Zagłębie Lubin) – Jestem tutaj, aby strzelać bramki

Nowy napastnik KGHM Zagłębia ma za sobą już dwa występy w PKO Ekstraklasie. Po pierwszych dniach pobytu w Lubinie, Samuel Mraz ocenił zespół “Miedziowych” oraz polską ligę, a także przedstawił swoje plany na najbliższy czas. Zapraszamy!

Samuel, jak przebiega Twoja aklimatyzacja w zespole?

– Z dnia na dzień czuję się coraz lepiej pod względem fizycznym oraz psychicznym. Pierwsze dni były dla mnie trochę trudniejsze, ponieważ dołączyłem do zespołu po okresie przygotowawczym, ale robię teraz wszystko, aby być maksymalnie przygotowanym. Zagrałem już trzy spotkania i uważam, że dobrze zgrałem się z drużyną.

Jesteś w Lubinie już kilka dni. Jak ocenisz zespół KGHM Zagłębia?

– Od początku wiedziałem, że KGHM Zagłębie jest dobrym klubem, w którym pracują sami profesjonaliści. W sztabie szkoleniowym są odpowiedni ludzie, posiadający duże doświadczenie w swojej pracy. Wszyscy zawodnicy pokazują na treningach wysokie umiejętności oraz jakość. Historia klubu jest bogata, ponieważ w przeszłości KGHM Zagłębie odnosiło sporo sukcesów. Mamy za sobą już dwa wygrane spotkania ligowe i jestem z tego powodu bardzo zadowolony.

Jakie wrażenie zrobiła na Tobie PKO Ekstraklasa?

– Po pierwszych dwóch meczach mogę powiedzieć, że w PKO Ekstraklasie jest sporo jakości. Każdy z zawodników jest zaangażowany w stu procentach. Polska liga jest również bardzo fizyczna. Dużo się w niej biega, przez co trzeba być odpowiednio przygotowanym kondycyjnie. To jest jednak normalne, jeżeli występuje się na najwyższym poziomie rozgrywkowym w danym kraju. Podobnie było w Danii czy we Włoszech, gdzie również grałem, dlatego jestem to tego przyzwyczajony. Musimy ciężko trenować, aby zdobywać punkty w kolejnych meczach.

Jak ocenisz swoje pierwsze mecze rozegrane w koszulce „Miedziowych”?

– Najważniejsze dla mnie jest to, że jako zespół zdobyliśmy w dwóch meczach komplet punktów. Wiem, że indywidualnie mogę grać na jeszcze wyższym poziomie, ale zawsze podczas spotkania daję z siebie maksimum. Wiem, że z każdym treningiem będę jeszcze bardziej zgrany z zespołem i lepiej przygotowany taktycznie oraz fizycznie.

W dwóch pierwszych spotkaniach nie poznaliśmy jeszcze najlepszej wersji Samuela Mraza.

– Wierzę, że już w najbliższym meczu pokażę swoją najwyższą dyspozycję. Cały czas ciężko trenuję i jestem przekonany, że to zaprocentuje. Słucham uwag trenera, wyciągam wnioski i eliminuję popełniane błędy. Chcę być w pełni przygotowany na najbliższy pojedynek, by zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Jakie są Twoje plany na najbliższe dni?

– Tak jak wspomniałem, chcę być maksymalnie przygotowany do meczu. Muszę pokazać swoją wysoką formę. Jestem tutaj, aby strzelać bramki. To jest mój cel i mam zamiar go osiągnąć już w najbliższym pojedynku. Najważniejsze jest jednak to, żeby dobrze zaprezentować się jako cała drużyna, co pomoże nam wygrywać kolejne spotkania.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024