Reorganizacja gier hazardowych
Rok 2017 może okazać się przełomowym dla rynku hazardowego w Polsce. Legalni bukmacherzy zadowoleni?
Ma na to wpływ nowa ustawa, która ma wejść w życie 1 kwietnia tego roku. Ma ona uporządkować tę branżę, która przez kilka minionych lat miała miliardowe wpływy. Niestety ze względu na luki prawne, od znacznej części tej sumy nie zostały odprowadzone podatki.
Co przyniosą zmiany?
Cele reformy są szczytne:
1. Bezpieczeństwo graczy
2. Uszczelnienie systemu podatkowego.
Te główne punkty mają być zrealizowane w dużej mierze poprzez częściową monopolizację branży. Ustawa hazardowa uderza zwłaszcza w tzw. jednorękich bandytów oraz zakłady bukmacherskie w internecie.
Maszyny będą mogły być używane w kasynach, a poza tymi miejscami możliwa będzie wyłącznie gra na automatach należących do Totalizatora Sportowego.
Jeżeli chodzi o zakłady bukmacherskie, nowa ustawa hazardowa również wprowadza zmiany. Również tutaj największą rolę będzie odgrywał Totalizator Sportowy. W tym zakresie reformy te mogą okazać się bardzo korzystne dla polskich bukmacherów, gdyż w ostatnich latach rynek zakładów przeniósł się w dużej mierze do sieci.
Co to oznacza dla graczy?
Wszystkim graczom opcja ta daje względne bezpieczeństwo. Nielegalne witryny hazardowe są często zwyczajnym oszustwem. Strata pieniędzy jest w tym wypadku pewna.
Jednak zmiany te prowadzą do pewnej monopolizacji. Część osób uważa, iż jest to niekorzystne zjawisko. Pewne natomiast jest, że po wprowadzeniu nowej ustawy hazardowej każda gra zostanie opodatkowana. Będzie to dotyczyć prawdopodobnie bukmachera i gracza.
Źródła:
http://wgospodarce.pl/informacje/28325-nowa-ustawa-hazardowa-czyli-monopol-z-automatu
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).